Tel.: 567 563 570

Fulltextové vyhledávání

 

Vítám Vás na stránkách třídy  I. C

AKTUALIZOVÁNO 11. 1. 2019 v 13:30

Vážení rodiče,

nacházíte se na webových stránkách 1. C, které, jak doufám, vám rodičům pomohou sledovat školní dění naší třídy. Budu sem průběžně zapisovat aktuality, o kterých byste měli vědět.

Také sem každý pátek (nejpozději v sobotu dopoledne) zapíši, kam jsme PŘESNĚ s učivem v učebnicích dorazili, což velmi pomůže dětem, které byly nemocné. Předem vám rodičům děkuji za to, že pomůžete svým dětem zameškané učivo se doučit a dopsat. Prosím, nedělejte žádná cvičení dopředu.

Také rodiče pomalejších žáků si zde mohou ověřit, zda jejich dítě má skutečně dopsaná všechna probraná cvičení.

Všem prvňáčkům přeji úspěšný start v první třídě. JP

Pravidla naší třídy:                                                                                  Rozvrh hodin 1.C šk. rok 2018/2019:

IMG_20181122_095110[1].jpg,

KDY KONČÍ KTERÁ HODINA A KDY JE PŘESTÁVKA?

 1. hodina 8:00 - 8:45         následuje malá přestávka od 8:45 - 8:55
 2. hodina 8:55 - 9:40         následuje velká přestávka, kdy děti svačí  od 9:40 - 10:00
 3. hodina 10:00 - 10:45     následuje malá přestávka od 10:45 - 10:55
 4. hodina 10:55 - 11:40     konec výuky, děti si přebírá paní vychovatelka Jana Pipková, ve 12:00 jde s nimi na oběd

Čerstvé aktuality:

 • Vážení rodiče, přijměte pozvání na INFORMAČNÍ PEDAGOGICKÉ ODPOLEDNE, které se bude konat ve STŘEDU 16. ledna od 15 do 17 hodin. Není to klasický "sedací" rodičák. Rodiče budou čekat na chodbě a po jednom budou vcházet do třídy 1.C . Nemusíte přijít přesně v 15 h, můžete klidně i v 15:30 nebo v 16 h, prostě jak vám to vyjde. Prosím, nechoďte ale až v 17 h, to je již konec. :-) Tato informace je zapsána též v papírové žákovské knížce v tabulce na str. 1. Prosím, podepište se tam. Děkuji.
 • Pokud Vaše dítě píše perem INKOUSTOVÝM, může používat zmizík. Protože vyzmizíkované místo nelze přepsat plnícím perem, je možnost pouze na toto místo použít propisku. Povoluji těmto dětem mít zmizík a propisku v penále. (Mám sice nějaké erární, ale ty jsou určeny pouze pro děti, které zapomenou.) Časem ukáži dětem i postup JAK ZMIZÍKOVAT BEZ POUŽITÍ PROPISKY - ale to až později, je to náročnější. :-)
 • Dětem byly rozdány 2 katalůčky KNIŽNÍCH KLUBŮ (Albatros a Mladá fronta). Protože s dětmi již přecházíme na malá tiskací písmenka, myslím, že již je vhodné nabídnout dětem KNIHU. Pokud budete mít o některou zájem, vyplňte na konci katalogu ZÁVAZNOU OBJEDNÁVKU, vytrhněte ji a po dítěti ji pošlete.
 • Malou matematiku jsem si vybrala k oznámkování, dětem ji rozdám v pondělí. Prosím, nehledejte ji. :-)
 • Písanku jsem naopak nevybírala, podívejte se, jak dětem psací písmo jde. Procvičte písmenka, která nejdou. Již umíme napsat psace některá slova (např: list. les, tele, sešit, sele aj.) Procvičujte doma psaní slov psace. Začneme psát diktáty.
 • Nadále budu zkoušet čtení z pracovního sešitu PEJSEK A KOČIČKA.
 • Modrý velký pracovní sešit 1. díl si děti nechaly v lavici, nemá smysl, aby ho nosily každý den sem a tam. Již pracujeme v dalším díle - v zelené velké matematice 2. díl.
 • Ve čtvrtek 28. 2. 2019 v městské knihovně Jihlava, Hluboká 1 se zúčastníme akce PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE. Akce začíná v 8:15 h. Pojedeme trolejbusem. Bližší informace napíši později. Nafocenou pozvánku rozdám v papírové podobě dětem během příštího týdne.
 • IMG_20190107_212957[1].jpg
 • Výměnu ručníku a cvičebního úboru si prosím sledujte sami. Protože stejně si pro své dítě chodíte do naší třídy do družiny, bude nejjednodušší, když si na to budete myslet a ručník či cvičební úbor si při vyzvednutí dítěte vezmete. 
 • Ve čtvrtek 3. 1. jsem dětem rozdala PÍSANKY. Je to sešit, kde se děti již učí tvary psacího písma. (TVARY MALÉHO TISKACÍHO PÍSMA SE NIKDY UČIT PSÁT NEBUDEME - není v osnovách. Tvary tiskacího malého písma se pouze čtou, ale nepíšou.)
 • Od února bychom si ve třídě zavedly "třídní službičky". Máme 22 dětí, budeme mít 22 služeb. Službičku bude dítě vykonávat po celý měsíc a věřím, že některé z nich budou pro děti lákavé (např. službička na rozdávání sešitů, službička POMOCNÍČEK, službička na mazání tabule...apod.) Ty děti, které si za měsíc LEDEN nic nezapomenou (nebudou mít žádnou zapomínku) si budou moci přednostně 1. února nějakou službičku vybrat. Těm ostatním bude  službička přidělena. Chci děti touto cestou namotivovat k tomu, aby si každý den připravovaly aktovku a vždy zapřemýšlely, zda mají na druhý den vše připraveno. Pokud se to nepovede, mají šanci docílit "žádné zapomínky a výběru služby" vždy následující měsíc. Děti jsem již o tomto informovala.
 • Přestože jsme již pracovní sešit (Pejsek a kočička) dokončili, bude třeba, aby jej i nadále (do odvolání) děti stále do školy nosily. I nadále z něj budeme procvičovat čtení - hlavně skupiny hlásek DI, TI, NI, DĚ, TĚ, NĚ, BĚ, PĚ, VĚ, MĚ, FĚ. V příštím týdnu budu zkoušet čtení.
 • V tomto zimním počasí chodí děti s družinou ven. Chápu, že na pobyt venku jsou pro děti vhodné oteplováky. Ale pokud přijde dítě do školy přímo v oteplovákách, má pouze 2 možnosti: buď si je na dopolední výuku nechá na sobě (pak má tedy punčocháče a ještě na to oteplováky) - což není vhodné, protože mu je velké horko nebo si je vysleče, je celé vyučování pouze v punčocháčích, což také není vhodné, protože působí dojmem, že si zapomnělo kalhoty doma. Nejlepší řešení je toto: dejte dítěti do školy kalhoty a oteplováky mu nechte v šatní skříňce. Když půjdou s družinou ven, tak si je převlečou
 • Již všechny děti píší perem. Prosím, zajistěte, aby měly vždy v penále 2 funkční pera. Děkuji.

Stále platné informace:

 • Chci Vás rodiče poprosit o důslednou kontrolu připravených pomůcek na výuku. Děti stále něco zapomínají (pero, lepidlo, nůžky, stírací tabulku, sešity, nemají tužky na psaní atd.) Pokud bude za čtvrtletí více jak 12 zapomenutí, hrozí postih - NAPOMENUTÍ TŘ. UČ. ZA ZAPOMÍNÁNÍ ŠKOLNÍCH POMŮCEK.
 • Od středy 21.11. si již zapisujeme DOMÁCÍ ÚKOLY do malého sešitku (A6), je třeba ho nosit každý den do školy. Budeme mu říkat ÚKOLNÍČEK a kromě domácích úkolů sem budeme zapisovat taky všelijaké informace týkající se školy. Tento úkolníček také sledujte.
 • V úterý jsem poprvé v sešitě ČJ1 některým dětem napsala známku 1* (jedničku s hvězdičkou). Hvězdičku dostaly ty děti, které nejen správně doplnily chybějící písmenka, ale byly i natolik rychlé, že stihly obrázky ještě také vybarvit. Hvězdičku tedy budu udělovat vždy tehdy, když žák stihne více práce než ostatní. Bohužel, do el.ŽK nelze hvězdičky zapsat :-(, budete se muset spokojit "pouze" s jedničkou. Ale děti to potěší... :-)
 • Prosím, obalte svým dětem malé sešity. Zatím mají 6 ks (ČJ1, ČJ2, M1, M2 a malou M, písanku)
 • Důležité informace, které byly řečeny na třídní schůzce:IMG_20181124_135433[1].jpg
 • Bylo by potřeba, aby každý žáček doma každý den četl. Písmenka přibývají a je třeba tréninku. Úplně bude stačit 10 minut denně. Ke čtení využívejte pracovní sešit KOČIČKA A PEJSEK vždy tam, kde jsme s učivem skončili. Děkuji všem za spolupráci.
 • Již umíme psát 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Prosím, trénujte jejich psaní doma třeba na stírací tabulce. Jedničky píšeme takto: nejdříve zobáček směrem nahoru, potom stáhneme dolů. Asi p. olovina dětí ji píše zespodu nahoru, což je špatně. Nespokojte se pouze s tím, jak číslice vypadá, ale sledujte i správný tah. Neučte děti psát číslice a písmena dopředu. Hrozí to, že si osvojí špatný návyk tahu.
 • POSTUP, JAK SE UČÍME ČÍST: Prosím, neveďte děti ke slabikování. Genetická metoda je jiná. Při čtení rozkládáme slova pouze na HLÁSKY (písmena). Např: slovo PEPA čteme po písmenkách tj. P, E, P, A (pak říci dohromady PEPA). Analýza a syntéza slov.     A trénujeme na hře NA MIMOZEMŠŤANY. Já říkám slova po písmenkách (klidně i ta, co jsme ještě nebrali, u ústního podání je to jedno) a dítě zkouší odhalit slovo (já říkám písmena K,O,B,E,R,E,C - dítě řekne KOBEREC).POZOR, také můžeme obráceně. Já řeknu KALENDÁŘ a dítě říká K, A, L, E, N, D, Á, Ř.
 • DIKTÁTY zatím samozřejmě diktuji po písmenkách. :-) Nejdříve sice řeknu celé slovo, ale to pak rozložíme na písmenka. (Např. řeknu "PEPA", děti píšeme P, E, P, A. Přečteme PEPA.)
 • Chci poprosit o trpělivost a toleranci při přesazování. Přesazuji na začátku roku v 1. třídě často. Důvodem je vychytat tu správnou optimální sestavu, kde vedle sebe nebudou sedět ti úplně nejlepší kamarádi (ve výuce si povídají a ruší sebe i všechny okolo:-) Také ale nechci, aby vedle sebe seděli dva, kteří se vůbec nemusí a mohlo by to vnést nechuť chodit do školy, to bych opravdu nerada.
 • Vážení rodiče, před výukou v době od 7:40 - 7:55 mám na starost prodej pečiva u stánku ADÉLKA, a proto se vám nemohu věnovat, omlouvám se. Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat, neváhejte mě kontaktovat přes email pokorna@zskol.ji.cz nebo se za mnou zastavte před prodejem či po školní výuce.
 • Již postupně zapisuji do el.ŽK známky. Zatím dávám pouze jedničky. :-) Pokud práce není na jedničku, tak zapíši "X". V el.ŽK se toto hodnocení objeví jako písmeno X - to znamená nehodnoceno. Písmeno A - znamená absence. Známky 2, 3, 4, 5 budu udělovat ve 2. pololetí (tzn. od února).

V TÝDNU OD 7. 1. DO 11. 1. JSME PROBRALI TOTO UČIVO:

ČESKÝ JAZYK:

učebnice čtení UČÍME SE ČÍST: (do knihy nepíšeme) po str. 46

pracovní sešit UČÍME SE ČÍST (s dětmi jsme mu dali název PEJSEK A KOČIČKA podle obrázkku na titulní stránce): dočetli jsme ji - je třeba ji stále do školy nosit                                                                          

PÍSANKA 1:  po stranu 8

MATEMATIKA:

velká MATEMATIKA 2. DÍL - po str. 11

malá M = PROCVIČOVACÍ SEŠIT Z MATEMATIKY 2. DÍL: po str. 4 (z této stránky pouze cv. A)

PRVOUKA:

JÁ A MŮJ SVĚT pracovní učebnice: po str. 39

TĚLESNÁ VÝCHOVA: cvičení na žebřinách, pobyt venku - hry na sněhu (bobování)

HUDEBNÍ VÝCHOVA:  nácvik písně Zima, zima tu je; Chumelí se chumelí

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:  zimní čepice - dokončení vodovými barvami

PRACOVNÍ ČINNOSTI: sněhulák - skládání papíru, střihání, lepení

 

UKÁZKA VÝKRESŮ A VÝROBKŮ Z HODIN VÝTVARNÉ VÝCHOVY A PRACOVNÍCH ČINNOSTÍ:

4.1. zimní čepice - kresba voskovým pastelem, přetření vodovou barvou

IMG_20190108_134252[1].jpgIMG_20190108_134235[1].jpg

19. 12. Vv - ryby

IMG_20181219_140047[2].jpg

14. 12. PČ - papírové řetězy

IMG_20181214_181810[1].jpgIMG_20181214_181835[1].jpg

6. 12. VV - adventní věnec

IMG_20181206_161228[2].jpgIMG_20181206_161212[1].jpg

3. 12. Pč - Mikuláš z jablíčka

 IMG_20181203_132441[1].jpgIMG_20181203_132421[1].jpg

28. 11. VV - čerti

IMG_20181128_132034[1].jpgIMG_20181128_131947[1].jpg

 

VV + PČ - koláž - téma: básnička

 

IMG_20181123_124137[1].jpgIMG_20181123_124151[1].jpg

VV 12. 11. Ohňostroj - rozfoukávání barevných kaněk

IMG_20181116_140328[1].jpg

7. 11. 2018 Pč+Vv - Parníky na moři

IMG_20181109_154842[1].jpgIMG_20181109_154909[1].jpg

24. 10. 2018 - Pč - modelování OVOCE a ZELENINA

IMG_20181024_113401[1].jpgIMG_20181024_113320[1].jpg

10. 10. 2018 - Pč - Podzimní skřítek

IMG_20181024_070852[1].jpg

12. 10. 2018 - Vv - Zavařený podzim

IMG_20181025_130020[1].jpg

5. 10. VV - Výzdoba desek vlastním obrázkem

IMG_20181015_232032[1].jpg

3. 10. PČ - třídní pravidla - výzdoba

IMG_20181011_072547.jpg

26. 9. VV - deštník - zapouštění vodových barev do vlhkého podkladu

IMG_20180926_122019[1].jpgIMG_20180926_121940[1].jpg

14. 9. VV - slunečnice - malba vodovými barvami

IMG_20180919_122357.jpgIMG_20180919_122417.jpg

12. 9. PČ - vějíř - skládání z papíru

IMG_20180919_122329.jpg

7. 9. VV - sluníčko - kresba voskovými pastely - téma: jak jsem prožil léto

IMG_20180919_122318.jpg