Tel.: 567 563 570

Fulltextové vyhledávání

 

Vítám Vás na stránkách třídy  I. C

AKTUALIZOVÁNO 18. 3. 2019 v 7:30

Vážení rodiče,

nacházíte se na webových stránkách 1. C, které, jak doufám, vám rodičům pomohou sledovat školní dění naší třídy. Budu sem průběžně zapisovat aktuality, o kterých byste měli vědět.

Také sem každý pátek (nejpozději v sobotu dopoledne) zapíši, kam jsme PŘESNĚ s učivem v učebnicích dorazili, což velmi pomůže dětem, které byly nemocné. Předem vám rodičům děkuji za to, že pomůžete svým dětem zameškané učivo se doučit a dopsat. Prosím, nedělejte žádná cvičení dopředu.

Také rodiče pomalejších žáků si zde mohou ověřit, zda jejich dítě má skutečně dopsaná všechna probraná cvičení.

Všem prvňáčkům přeji úspěšný start v první třídě. JP

Pravidla naší třídy:                                                                                

IMG_20181122_095110[1].jpg,

KDY KONČÍ KTERÁ HODINA A KDY JE PŘESTÁVKA?

 1. hodina 8:00 - 8:45         následuje malá přestávka od 8:45 - 8:55
 2. hodina 8:55 - 9:40         následuje velká přestávka, kdy děti svačí  od 9:40 - 10:00
 3. hodina 10:00 - 10:45     následuje malá přestávka od 10:45 - 10:55
 4. hodina 10:55 - 11:40     konec výuky, děti si přebírá paní vychovatelka Jana Pipková, ve 12:00 jde s nimi do jídelny na oběd

Čerstvé aktuality:

Vážení rodiče,

od 25. 3. do 3. 6. budeme jezdit na bazén Demlova, kde bude probíhat výuka plavání (celkem 10x). V tomto období nebudou děti mít tělesnou výchovu, plavání ji nahradí. Bude také změna v rozvrhu hodin.

I.C

ROZVRH HODIN PO DOBU PLAVÁNÍ

PO

 

Čj

PLA

VÁNÍ

Čj/Hv

ÚT

 

Čj

M

Pr

Čj

ST

 

Čj

M

Pr

Čj

ČT

 

Čj

M

Čj/Hv

 

Čj

M

Vv

Čj

Na plavání budeme jezdit vždy v PONDĚLÍ – odjezd autobusem od školy v 9:05, příjezd ke škole okolo 11:30 h.

Cena plaveckého výcviku je 1.440,- Kč. Vybírá se 1.500,- Kč (zbylých 60 Kč využiji na zaplacení jarních objednaných programů a představení, které děti ještě čekají). Buď přijďte s penězi osobně nebo je po dítěti pošlete, vždy je budu vybírat hned na začátku 1. vyuč. hodiny, aby je děti někde neztratily.

Až peníze od všech dětí vyberu, předám každému dítěti DOKLAD O PLATBĚ, který vystaví paní sekretářka. (Doklad bude na hodnotu 1.140,- Kč.) Pokud by někdo potřeboval doklad IHNED, nechť mi o tom řekne, já potvrdím platbu u pí. sekretářky Ševčíkové a doklad by si u ní osobně vyzvedl.

Věci na plavání je vhodné mít v podepsané IGELITOVÉ TAŠCE. Na plavání je třeba nosit: koupací čepici, plavky, ručník, sprchový gel nebo mýdlo, kapesník, pití, případně hřeben. (Doporučuji pro cestu zpět si vzít s sebou také zimní čepici, aby děti nenachladly.)

Důležité ale bude, aby každé dítě mělo na plavání KOUPACÍ ČEPICI. Pokud ji nevlastní, kupte ji!!! Bude ji potřebovat 4 roky. Může být buď z umělé hmoty (při nasazování sice tahá, ale vlasy pod ní zůstanou trochu suché) nebo čepice látková (ta při nasazování netahá, ale vlasy budou po plavání mokré.)

 • V pondělí 18. 3. budu zkoušet na známku čtení textu z čítanky str. 74.
 • V pátek 22. 3. proběhne v tělocvičně školy od 8:00 - 9:40 akce - AUTHOR SCHOOL - MANIE 2019 Valenta & spol. Vstup na tuto akci v obuvi na Tv.
 • Ve ČTVRTEK 28. 2. proběhla akce městské knihovny PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE - děti obdržely DÁRKOVÝ POUKAZ.
  IMG_20190228_082458[1].jpgJsem domluvena s paní knihovnicí Němcovou z pobočky Bedřichov, že pro děti vyzvednu přihlášky do knihovny a rodičům pošlu k vyplnění. Poté domluvím termín návštěvy knihovny a celá třída společně knihovnu navštívíme. Paní knihovnice dětem řekne co a jak. 
 • Informace k PRVOUCE: budu pokračovat ve zkoušení MĚSÍCŮ (jak jdou za sebou) a napíšeme si další testík z učiva ROK, ROČNÍ OBDOBÍ, MĚSÍCE V ROCE, DEN-MĚSÍC-ROK NAROZENÍ, DNY V TÝDNU. Protože je již březen, vrátíme se k vynechané kapitole NA JAŘE (str.44 - 53). A potom se dostaneme k výuce času a hodin. Děti budou potřebovat PAPÍROVÉ HODINY - zakupte je v papírnictví, nezapomeňte je podepsat.

V TÝDNU OD 11. 3. DO 15. 3. JSME PROBRALI TOTO UČIVO:

ČESKÝ JAZYK:

učebnice čtení UČÍME SE ČÍST: (do knihy nepíšeme) po str. 74   Děti se naučily zpaměti básničku JEŽEK V ZIMĚ (str. 73)

PÍSANKA 2:  po stranu 7

MATEMATIKA:

velká MATEMATIKA 2. DÍL - po str. 39 (pouze cv. 1, 2, 4)

malá M = PROCVIČOVACÍ SEŠIT Z MATEMATIKY 2. DÍL: po str. 18 pouze cv. A

PRVOUKA:

JÁ A MŮJ SVĚT pracovní učebnice:  str. 54 - 58 (Po prázdninách se vrátíme ke kapitole JARO)

HUDEBNÍ VÝCHOVA:  zpěv známých písní - Čert, Když jsem já sloužil

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:  barevná spirála - otisky bramborovými tiskátky

PRACOVNÍ ČINNOSTI: holubice - střihání po čáře, dokreslení

TĚLESNÁ VÝCHOVA: cvičení na lavičkách, šplh na tyči

Stále platné informace:

 • Každé pondělí budeme psát do sešitu diktát psacích slov. DIKTÁTY již diktuji po slovech. Měkké a tvrdé I x Y dětem říkám, učím je, že když je jméno, píše se na začátku slova velké písmenko.
 • Jako třída se zapojíme do soutěže SBĚR POMERANČOVÉ KŮRY. Soutěž probíhá vždy od ledna do ledna, za uplynulý rok je vždy vyhodnocena nejlepší třída, která odevzdala největší počet kilogramů usušené kůry. Soutěží samozřejmě také jednotlivci. Postup je následující: Oloupanou kůru z pomerančů (nikoliv z mandarinek) usušte, sesypte do PAPÍROVÉHO sáčku, zvažte a označte vizitkou (jméno, třída, počet gramů). Já si vše zapíši do přehledu a kůra bude odnesena do III.A. Tam ji paní učitelka Habermannová sesypává do společného pytle.
 • ČTENÍ DOMA: ČÍST DENNĚ 10 - 15 MINUT! Věnujte pozornost čtení - již v čítance pročítáme textíky. (Každý text je pročten několikrát - je třeba, aby děti textu rozuměly, věděly o čem čtou. Říkám jIm, ať si to představují, návodnými otázkami se jich ptám, co se ve které větě dozvěděly.) Již přečtené texty je třeba si doma pročítat. Budu na známku zkoušet čtení.
 • Od února jsme si ve třídě zavedli "třídní službičky". Máme 21 služeb. Službičku bude dítě vykonávat po celý měsíc a věřím, že některé z nich budou pro děti lákavé (např. službička na rozdávání sešitů, službička POMOCNÍČEK, službička na mazání tabule...apod.) Ty děti, které si za měsíc ÚNOR nic nezapomenou (nebudou mít žádnou zapomínku) si budou moci přednostně 1. BŘEZNA nějakou službičku vybrat. Těm ostatním bude  službička přidělena. Chci děti touto cestou namotivovat k tomu, aby si každý den připravovaly aktovku a vždy zapřemýšlely, zda mají na druhý den vše připraveno. Pokud se to nepovede, mají šanci docílit "žádné zapomínky a výběru služby" vždy následující měsíc. Děti jsem již o tomto informovala.
 • OMLOUVÁNÍ Z TĚLOCVIKU: Již se několikrát stalo, že za mnou přišlo dítě s tím, že maminka říkala, že nemá cvičit. Po nemoci to jistě chápu, ale byly to případy, kdy dítěti na první pohled nic není. Neříkám, že lže, spíše chci poprosit o spolupráci. Pokud si přejete z nějakého důvodu, aby dítě necvičilo, napište mi omluvenku do papírové žákovské knížky na stranu 5. Tato strana je k těmto omluvenkám určená. Děkuji.
 • Již  v ČJ NEBUDEME pracovat s pracovním sešitem PEJSEK A KOČIČKA, ať si ho již děti NECHAJÍ DOMA. Všechny děti jsem ze čtení z tohoto sešitu již vyzkoušela.
 • Věnujte pozornost PÍSANCE. Přes víkend ji děti budou dostávat domů. Vždy se podívejte, jak se Vašemu dítěti písmenka dařila. Pokud ne, protrénujte doma jejich tah doma. Správné tvary psacích i tiskacích písmen jsou uvedeny také v UČEBNICI/ČÍTANCE na str. 118.
 • Již čteme malá tiskací písmena. Pozor na písmeno malé "d". Velké "D" má bříško doprava, ale malé "d" má bříško doleva. Dětem se toto velmi plete.
 • Již jsme začali psacím písmem psát také do sešitů ČJ1, ČJ2. Zatím to byl "přepis z tabule", bude ale následovat také diktát.
 • PŘEPIS x OPIS - vysvětlení: Přepis = znamená převedení tiskacích písmen do psacího písma. (Dítě si musí vzpomenout, jak se psace píší uvedená písmenka.) Opis = je jednodušší, znamená, že text byl psacím písmem napsán na tabuli a úkolem bylo pouze přesně to opsat do sešitu. (Dítě nemusí přemýšlet, jak se píše psací tvar, na tabuli ho vidí.)
 • Pokud Vaše dítě píše perem INKOUSTOVÝM, může používat zmizík. Protože vyzmizíkované místo nelze přepsat plnícím perem, je možnost pouze na toto místo použít propisku. Povoluji těmto dětem mít zmizík a propisku v penále. (Mám sice nějaké erární, ale ty jsou určeny pouze pro děti, které zapomenou.) Časem ukáži dětem i postup JAK ZMIZÍKOVAT BEZ POUŽITÍ PROPISKY - ale to až později, je to náročnější.
 • Výměnu ručníku a cvičebního úboru si prosím sledujte sami. Protože stejně si pro své dítě chodíte do naší třídy do družiny, bude nejjednodušší, když si na to budete myslet a ručník či cvičební úbor si při vyzvednutí dítěte vezmete.
 • V tomto zimním počasí chodí děti s družinou ven. Chápu, že na pobyt venku jsou pro děti vhodné oteplováky. Ale pokud přijde dítě do školy přímo v oteplovákách, má pouze 2 možnosti: buď si je na dopolední výuku nechá na sobě (pak má tedy punčocháče a ještě na to oteplováky) - což není vhodné, protože mu je velké horko nebo si je vysleče, tudíž je celé vyučování pouze v punčocháčích, což také není vhodné, protože působí dojmem, že si zapomnělo kalhoty doma. Nejlepší řešení je toto: dejte dítěti do školy kalhoty a oteplováky mu nechte v šatní skříňce. Když půjdou s družinou ven, tak si je převleče.
 • Již všechny děti píší perem. Prosím, zajistěte, aby měly vždy v penále 2 funkční pera. Děkuji.
 • Chci Vás rodiče poprosit o důslednou kontrolu připravených pomůcek na výuku. Děti stále něco zapomínají (pero, lepidlo, nůžky, stírací tabulku, sešity, nemají tužky na psaní atd.) Pokud bude za čtvrtletí více jak 12 zapomenutí, hrozí postih - NAPOMENUTÍ TŘ. UČ. ZA ZAPOMÍNÁNÍ ŠKOLNÍCH POMŮCEK.
 • Od středy 21.11. si již zapisujeme DOMÁCÍ ÚKOLY do malého sešitku (A6), je třeba ho nosit každý den do školy. Budeme mu říkat ÚKOLNÍČEK a kromě domácích úkolů sem budeme zapisovat taky všelijaké informace týkající se školy. Tento úkolníček také sledujte.
 • V úterý jsem poprvé v sešitě ČJ1 některým dětem napsala známku 1* (jedničku s hvězdičkou). Hvězdičku dostaly ty děti, které nejen správně doplnily chybějící písmenka, ale byly i natolik rychlé, že stihly obrázky ještě také vybarvit. Hvězdičku tedy budu udělovat vždy tehdy, když žák stihne více práce než ostatní. Bohužel, do el.ŽK nelze hvězdičky zapsat :-(, budete se muset spokojit "pouze" s jedničkou. Ale děti to potěší... :-)
 • Prosím, obalte svým dětem malé sešity. Zatím mají 6 ks (ČJ1, ČJ2, M1, M2 a malou M, písanku)
 • Důležité informace, které byly řečeny na třídní schůzce:IMG_20181124_135433[1].jpg
 • Bylo by potřeba, aby každý žáček doma každý den četl. Písmenka přibývají a je třeba tréninku. Úplně bude stačit 15 minut denně. Ke čtení využívejte pracovní sešit KOČIČKA A PEJSEK nebo UČEBNICI/ČÍTANKU vždy tam, kde jsme s učivem skončili. Děkuji všem za spolupráci.
 • Již umíme psát 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Prosím, trénujte jejich psaní doma třeba na stírací tabulce. Nespokojte se pouze s tím, jak číslice vypadá, ale sledujte i správný tah. Neučte děti psát číslice a písmena dopředu. Hrozí to, že si osvojí špatný návyk tahu.
 • POSTUP, JAK SE UČÍME ČÍST: Prosím, neveďte děti ke slabikování. Genetická metoda je jiná. Při čtení rozkládáme slova pouze na HLÁSKY (písmena). Např: slovo PEPA čteme po písmenkách tj. P, E, P, A (pak říci dohromady PEPA). Analýza a syntéza slov.     A trénujeme na hře NA MIMOZEMŠŤANY. Já říkám slova po písmenkách (klidně i ta, co jsme ještě nebrali, u ústního podání je to jedno) a dítě zkouší odhalit slovo (já říkám písmena K,O,B,E,R,E,C - dítě řekne KOBEREC).POZOR, také můžeme obráceně. Já řeknu KALENDÁŘ a dítě říká K, A, L, E, N, D, Á, Ř.
 • Chci poprosit o trpělivost a toleranci při přesazování. Přesazuji na začátku roku v 1. třídě často. Důvodem je vychytat tu správnou optimální sestavu, kde vedle sebe nebudou sedět ti úplně nejlepší kamarádi (ve výuce si povídají a ruší sebe i všechny okolo:-) Také ale nechci, aby vedle sebe seděli dva, kteří se vůbec nemusí a mohlo by to vnést nechuť chodit do školy, to bych opravdu nerada.
 • Vážení rodiče, před výukou v době od 7:40 - 7:55 mám na starost prodej pečiva u stánku ADÉLKA, a proto se vám nemohu věnovat, omlouvám se. Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat, neváhejte mě kontaktovat přes email pokorna@zskol.ji.cz nebo se za mnou zastavte před prodejem či po školní výuce.
 • Již postupně zapisuji do el.ŽK známky. Zatím dávám pouze jedničky. :-) Pokud práce není na jedničku, tak zapíši "X". V el.ŽK se toto hodnocení objeví jako písmeno X - to znamená nehodnoceno. Písmeno A - znamená absence. Známky 2, 3, 4, 5 budu udělovat ve 2. pololetí.

UKÁZKA VÝKRESŮ A VÝROBKŮ Z HODIN VÝTVARNÉ VÝCHOVY A PRACOVNÍCH ČINNOSTÍ:

13. 3. VV - barevná spirála - otisky bramborovými tiskátky

15. 3. Pč - pohádkové holubičky - střihání po čáře, dokreslení

IMG_20190314_165158[1].jpgIMG_20190315_170615[1].jpg

20. 2. VV - hra s barvami

IMG_20190314_165135[1].jpgIMG_20190314_165146[1].jpg

27. 2. PČ + VV- korunka pro vítěze matematické hry

IMG_20190227_114131[1].jpg

13. 2. PČ - vrány

IMG_20190219_133926[1].jpg

6. 2. Pč - stavebnice ROTO - práce montážní a demontážní

IMG_20190206_125651[1].jpgIMG_20190206_125807[1].jpg

VV + PČ 25.1., 30.1. Zimní kopec + myšky

IMG_20190207_153031[1].jpgIMG_20190207_153048[1].jpg

16. 1. Pč - stromy v zimě

IMG_20190116_132649[1].jpgIMG_20190117_122126[1].jpg

9.1. Pč - sněhuláci - skládání papíru, střihání a lepení

IMG_20190117_121520[1].jpgIMG_20190117_121609[1].jpg

4.1. Vv - zimní čepice - kresba voskovým pastelem, přetření vodovou barvou

IMG_20190108_134252[1].jpgIMG_20190108_134235[1].jpg

19. 12. Vv - ryby

IMG_20181219_140047[2].jpg

14. 12. PČ - papírové řetězy

IMG_20181214_181810[1].jpgIMG_20181214_181835[1].jpg

6. 12. VV - adventní věnec

IMG_20181206_161228[2].jpgIMG_20181206_161212[1].jpg

3. 12. Pč - Mikuláš z jablíčka

 IMG_20181203_132441[1].jpgIMG_20181203_132421[1].jpg

28. 11. VV - čerti

IMG_20181128_132034[1].jpgIMG_20181128_131947[1].jpg

 

VV + PČ - koláž - téma: básnička

 

IMG_20181123_124137[1].jpgIMG_20181123_124151[1].jpg

VV 12. 11. Ohňostroj - rozfoukávání barevných kaněk

IMG_20181116_140328[1].jpg

7. 11. 2018 Pč+Vv - Parníky na moři

IMG_20181109_154842[1].jpgIMG_20181109_154909[1].jpg

24. 10. 2018 - Pč - modelování OVOCE a ZELENINA

IMG_20181024_113401[1].jpgIMG_20181024_113320[1].jpg

10. 10. 2018 - Pč - Podzimní skřítek

IMG_20181024_070852[1].jpg

12. 10. 2018 - Vv - Zavařený podzim

IMG_20181025_130020[1].jpg

5. 10. VV - Výzdoba desek vlastním obrázkem

IMG_20181015_232032[1].jpg

3. 10. PČ - třídní pravidla - výzdoba

IMG_20181011_072547.jpg

26. 9. VV - deštník - zapouštění vodových barev do vlhkého podkladu

IMG_20180926_122019[1].jpgIMG_20180926_121940[1].jpg

14. 9. VV - slunečnice - malba vodovými barvami

IMG_20180919_122357.jpgIMG_20180919_122417.jpg

12. 9. PČ - vějíř - skládání z papíru

IMG_20180919_122329.jpg

7. 9. VV - sluníčko - kresba voskovými pastely - téma: jak jsem prožil léto

IMG_20180919_122318.jpg