Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

ZŠ Kollárova > Stránky tříd > 4.C - Mgr. J. Pokorná

IV. C - tř. uč. Mgr. Jitka Pokorná

AKTUALIZOVÁNO 24. 6. 2022 v 18:45

Vítám Vás na stránkách třídy

IV. C

(šk. rok 2021/2022)
15. 6. jsme byli na výletě v Telči.

TELČ.jpgZÁMEK V TELČI.jpg

ROZVRH  HODIN  ŠK. ROK 2021/2022       4.C

 

1

2

3

4

5

6

7

Pondělí

Čj

Aj

M

Vla

zem.

Čtenářská

dílna

 

 

Úterý

Čj

M

Vla

děj.

Hv

 

Čtení

 

 

Středa

Tv

Aj

Čj

M

 

 

Čtvrtek

Čj

M

Pří

Pří

 

oběd

Vv

Vv

Pátek

Tv

Čj

M

Aj

Mimočí-

tanková

četba

 

 

                                                                                                    Vážení rodiče,

nacházíte se na webových stránkách 4. C, které, jak doufám, vám rodičům pomohou sledovat školní dění naší třídy. Budu sem průběžně zapisovat aktuality, o kterých byste měli vědět.

Také sem každý pátek (nejpozději v sobotu) zapíši, kam PŘESNĚ jsme se s učivem v učebnicích posunuli, což velmi pomůže dětem, které byly nemocné. Předem děkuji všem rodičům za to, že pomohou svým dětem si zameškané učivo doplnit včetně dopsání zápisků v sešitech. Zápisky najdete v přílohách NÁSTĚNKY v el. žk v Bakalářích.

Prosím, nedělejte žádná cvičení dopředu.

Také rodiče pomalejších žáků si zde mohou ověřit, zda jejich dítě má skutečně dopsaná všechna probraná cvičení.     

Pokud je Vaše dítě nemocné, pohlídejte, aby si dopsalo tyto sešity: PŘÍRODOVĚDU, obě VLASTIVĚDY - zápisky, pracovní sešity do ČJ a M (Vyjmenovaná slova nově = MYŠÁKY - vrátíme se k nim v listopadu, ČJ - sešit GRAMATIKA - kostičkovaný, fialový pracovní sešit do ČJ s názvem Pravopisné pětiminutovky, nově VELKÝ ZVÍŘECÍ PRACOVNÍ SEŠIT DO ČJ (vzory podstatných jmen), sešit geometrie, vše do ANGLIČTINY).

Všem čtvrťákům ze 4.C přeji úspěšné zvládnutí školního roku. JP

VE TŘÍDĚ 4.C JE 24 DĚTÍ, z toho 10 chlapců a 14 dívek.

KDY KONČÍ KTERÁ HODINA A KDY JE PŘESTÁVKA?

        7:40 -7:55 vstup žáků do školy, v 7:55 již všichni MUSÍ BÝT VE TŘÍDĚ NA SVÉM MÍSTĚ a chystat si pomůcky na výuku

 1. hodina 8:00 - 8:45         následuje malá přestávka od 8:45 - 8:55
 2. hodina 8:55 - 9:40         následuje velká přestávka, kdy děti svačí  od 9:40 - 10:00
 3. hodina 10:00 - 10:45     následuje malá přestávka od 10:45 - 10:55
 4. hodina 10:55 - 11:40     následuje malá přestávka od 11:40 - 12:35 (ve čtvrtek od 11:40 oběd v jídelně, po té následuje odpolední vyučování od 12:10 -13:40)
 5. hodina 11:50 - 12:35     konec výuky, družinové děti si přebírá paní vychovatelka Pipková, nedružinové děti odchází na oběd nebo domů

dva PÍSEMNÉ DOMÁCÍ ÚKOLY, které byly ZADÁNY V TOMTO TÝDNU:

 • v úterý: 21. 6. - ČJ - ofocen a nalepen lístek do sešitu - doplňovačka, přímá řeč - kontrola proběhla ve čtvrtek 23. 6.
 • ve čtvrtek: 23. 6. - M - ofocen a nalepen lístek do sešitu - převody času, písemné odčítání a zaokrouhlování - kontrola bude v pondělí 27. 6.

     DOMÁCÍ ÚKOLY BYLY V TOMTO ŠKOLNÍM ROCE UKONČENY.

Čerstvé aktuality:

Vysvětlivky: zeleně - to, co bylo aktuálně zapsáno tento týden

                   modře - platné informace dřívějšího data

                   fialově - staré, ale stále platné informace

Vážení rodiče.

 • VYÚČTOVÁNÍ VÝLETU: Když jsem na vlakovém nádraží rezervovala jízdenky na vlak, bylo mi sděleno, že dětské jízdné do Telče a zpět stojí 70 Kč. Když jsem rezervovala vstupné do zámku Telč, emailem mi sdělili, že vstupné pro dítě je 120 Kč. Vybírala jsem tedy 200 Kč s tím, že ze zbytku peněz koupím dětem na konci roku nějaké sladkosti.
 • Ale realita je jiná. Cena dětského jízdného TAM A ZPĚT do Telče byla pouze 44 Kč. Cena vstupu na zámek byla pro dítě pouze 60 Kč. Cena celého výletu tedy činila pouhých 104 Kč.  :-)  Zbylo tedy 96 Kč/žák. Koupím dětem nějakou sladkost k vysvědčení, ale pořád ještě okolo 90 Kč zbyde. Přiznám se, že finanční nesrovnalosti na konci školního roku nemám ráda, ale vzhledem k tomu, že s dětmi "jedu dál" a budu jejich třídní učitelkou i v 5. ročníku, udělám výjimku a zbylé peníze uschovám jako "třídní fond" do dalšího školního roku. Za vzniklou situaci se omlouvám, ale chyba není na mé straně. Ale pořád lepší, když nám zbylo, než když by se muselo doplácet.  :-)
 • UKONČENÍ VÝUKY V POSLEDNÍCH DNECH TOHOTO ŠKOLNÍHO ROKU: v PONDĚLÍ 27. 6. se učíme ještě podle rozvrhu - konec výuky bude normálně tj. ve 12:35; v ÚTERÝ 28. 6. bude výuka ukončena dříve - tj. v 11:40; ve STŘEDU 29. 6. bude konec také v 11:40; v PÁTEK 30. 6. bude výuka ukončena v 8:45. = proběhne rozdávání vysvědčení. (Nepředaná vysvědčení budou uložena u paní sekretářky, možnost jejich vyzvednutí bude v prvním prázdninovém týdnu nebo po domluvě na tel. č. 567 563 570.
 • VÝDEJ OBĚDŮ: v pondělí, v úterý a ve středu bezprostředně po výuce; v pátek od 9:00 do 11:00 h. Poslední odhlášení obědů po zbytek šk. roku bude možné do pondělí do 14:00 h.
 • PEKÁRNA ADÉLKA: Prodej pečiva/svačin ve školním minikrámku již byl v pátek 24. 6. ukončen. V týdnu od 27. 6. do 30. 6. se již prodávat nebude. Další prodej se rozběhne až v září příštího školního roku - můj odhad je 5. září, ale přesně nevím. V září upřesním.
 • KLÍČ OD ŠATNÍ SKŘÍŇKY: V úterý 28. 6. budu kontrolovat šatní skříňky, které musí být prázdné a čisté. Klíč od skříňky se bude vybírat. V září budou dětem přiděleny skříňky v jiném místě a klíč jim bude předán. Žákům tedy přes prázdniny zůstávají pouze čipy od školy, které během prázdnin nebudou fungovat. Jejich funkčnost se obnoví 1. září.
 • SMAJLÍKOVÁ CELOROČNÍ SOUTĚŽ: V úterý se bude vyhodnocovat celoroční soutěž - získání co největšího počtu SMAJLÍKŮ v předmětech ČJ, M, PŘÍ, VLA. Vítězové budou odměněni sladkostmi a diplomem. K vyhodnocení je třeba nezapomenout si v pondělí vzít do školy papírovou žk, kde počet smajlíků je evidován.
 • UKONČENA VV a TV: Máme za sebou poslední VV i poslední TV. Výkresy byly rozdány a děti si je odnesly ve velkých deskách domů. Velké výtvarné desky nevyhazujte, přes prázdniny je pečlivě uschovejte a v září je třeba, aby si je děti opět přinesly do školy. Dala jsem dětem pokyn, aby si již KRABICE se všemi výtvarnými pomůckami odnesly domů, také cvičební úbory a obuv na cvičení je třeba si odnést na prázdniny domů.
 • ROZDÁNÍ UČEBNIC: Ve čtvrtek 23. 6. byly všem dětem rozdány učebnice pro 5. ročník (výjimkou je AJ, tam děti dostanou učebnice až v září). Učebnice si děti podepsaly, přes prázdniny je pečlivě uschovejte, na konci srpna je obalte.
 • SEZNAM UČEBNÍCH POMŮCEK potřebných do 5. ročníku budu dětem předávat opět s vysvědčením a následně ho umístím sem na tyto webové stránky.
 • ZMĚNA CENY OBĚDŮ: Vaše děti v příštím školním roce dovrší 11 let. Jejich cena obědu by se automaticky od září zvýšila o 2 Kč. Jídelna shodou okolností kvůli zvyšujícím se cenám od září zdražuje o 4 Kč/den. (Již Vás o tom informoval pan ředitel prostřednictvím el.žk.) Pro Vaše dítě to tedy bude zdražení o 6 Kč (26+6) tj. 32 Kč/den. Měsíční INKASO tedy činí 736,- Kč/za měsíc. Peníze za září budou již strženy z Vašeho účtu k 15. srpnu. Je důležité zvýšit si limit INKASA na účtu ve své bance. Pokud totiž jídelna nebude moci strhnout zvýšenou částku celou, platba se neprovede a Vaše dítě zůstane v září hlady. Budete mít nepříjemné vyřizování a chvíli potrvá, než dáte vše do pořádku. Raději Vám to tedy píši v předstihu, abychom předešli nepříjemnostem.
 • OPĚT PODPISY RODIČŮ U DOMÁCÍCH ÚLOH: Protože kolegové z 2. stupně (6. - 9. ročník) vyžadují u domácích úkolů podpis (důkaz, že domácí úkol žák vypracuje doma a ne ve škole), jsem i já nucena Vaše děti na tuto nutnost připravit a vypěstovat u nich tuto zvyklost. Podpis rodiče samozřejmě nemusí zaručovat správnost úkolu, ale pokud je úkol ošklivě napsaný, budu ráda, když zasáhnete a necháte své dítě úkol napsat znovu - čitelněji. Kontrola chyb z Vaší strany je možná - ono je ve finále jedno, zda dítěti opravím chybu já nebo ho na chybu upozorníte Vy. Jde nám o stejnou věc = upevnit v dětech znalosti.
 • VYBRANÉ SEŠITY PŘES VÍKEND: Všechny sešity mají děti u sebe, prosím dohlédněte, aby si v nich udělaly přes víkend opravy.
 • FOTOGRAFIE: Fotografie byly rozdány.

 V UPLYNULÉM TÝDNU OD 20. 6. - 24. 6. 2022 BYLO VE VÝUCE PROBRÁNO TOTO UČIVO:

ČESKÝ JAZYK:

 • učebnice ČESKÉHO JAZYKA - MODRÁ: TÉMA: Učivo probráno.
 • pravopisné pětiminutovky (pracovní sešit FIALOVÉ barvy): dokončíme v příštím týdnu
 • velký ZVÍŘECÍ pracovní sešit (Vzory podstatných jmen): po stranu 39 - sešit je dokončen, zbývají pouze diktáty, ty si nechám na příští školní rok
 • SEŠIT GRAMATIKA: pro 4. ročník učivo dokončeno, pokračování v 5. ročníku
 • ČÍTANKA: ---
 • ŠKOLNÍ MIMOČÍTANKOVÁ ČETBA: České dějiny očima psa I. - probíhá četba
 • DOMÁCÍ  MIMOČÍTANKOVÁ ČETBA = ČTENÍ KNIHY DOMA: číst si doma každý den; zapisovat přečtené knihy do čtenářského listu - předám ještě prázdné formuláře pro zapsání přečtených knih přes letní prázdniny
 • ČTENÁŘSKÉ DÍLNY / REFERÁTY PŘEČTENÝCH KNIH: ---

Učivo lze procvičit na webu GRAMAR a ŠKOLÁKOV: www.gramar.inwww. skolakov.eu

MATEMATIKA:

UMĚT ZPAMĚTI VŠECHNY PŘÍKLADY NA NÁSOBENÍ A DĚLENÍ V OBORU 0 - 100: každou středu bude prověrka POČÍTÁNÍ ZPAMĚTI (uvolněni budou pouze ti, co již mají "násobilkové prázdniny")

 • MATEMATIKA učebnice 3. DÍL - žlutá: - dokončeno

Pokud učivo dítě z učebnice nepochopí, můžete využít vysvětlení na odkazu učebního portálu s názvem MATÝSKOVA MATEMATIKA. Tady je: https://www.matyskova-matematika.cz/matyskova-matematika-6-dil/   Pusťte videa dětem.

      PŘÍRODOVĚDA:

 • učebnice: učivo dokončeno
 • sešit PŘÍ:  fotka NA NÁSTĚNCE v el.žk
 • pracovní list: ---

   VLASTIVĚDA ZEMĚPISNÁ:

 • MODRÁ učebnice (nemohu uvádět konkrétní strany, děti mají různá vydání učebnic, a proto se jejich strany liší:
 • učivo dokončeno
 • sešit VLA: ---
 • VLASTIVĚDA DĚJEPISNÁ:                                                    
 • ČERVENÁ učebnice: str. 44 - Renesance; přehled královských panovnických rodů
 • sešit VLA: fotka zápisku na NÁSTĚNCE v el.žk

 

 • HUDEBNÍ VÝCHOVA: 

učebnice, sborník (nebo jiné aktivity): - zpěv písní dle přání dětí

pracovní sešit POĎME SI HRÁT: --- pokračování v 5. ročníku

        VÝTVARNÁ VÝCHOVA: téma: rozdávání výkresů

 • PRACOVNÍ ČINNOSTI: vyučuje paní uč. Mgr. Eva Václavková

 

 • TĚLESNÁ VÝCHOVA: skok do písku - do dálky, poslední TV = cvičení dle přání dětí
 •  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 • SLEDOVÁNÍ EL.ŽK: Opakovaně Vás chci poprosit a každodenní sledování el.žk. Vedení školy i já máme možnost nahlédnout a zpětně si zjistit, kdo z Vás do el.žk nahlíží a kdo ne. Některé informace jsou pouze ředitelem školy zapisovány do el.žk. A ještě opětovně přidávám prosbu a informaci: Rodičové, přihlašujte se do el.žk ze svého účtu svým heslem!!     Vysvětlení proč: Do el.žk se může ze svého účtu přihlásit BUĎ RODIČ nebo z jiného účtu sám ŽÁK. Systém je nastaven tak, že žák sám u sebe nevidí v el. žk kázeňské poznámky, ty vidí POUZE RODIČ. Žák vidí pouze známky. Vyplývá tedy z toho to, že pokud si někteří rodiče zvykli se dívat do el.žk pod heslem svého dítěte, neuvidí žádnou kázeňskou poznámku. Tu uvidí napsanou pouze po přihlášení POD SVÝM RODIČOVSKÝM HESLEM.
 • VYNECHÁNÍ UČIVA "SLOVESNÝ ZPŮSOB": V některých učebnicích ČJ (ne všechny děti mají stejnou učebnici - bohužel) se objevuje učivo s názvem SLOVESNÝ ZPŮSOB. Toto učivo není zahrnuto ve Školním vzdělávacím programu naší školy, a proto ho probírat nebudeme. (Slovesný způsob se probírá až v 5. ročníku). Pozn: ZÁVAZNÝ PRO MĚ JE ŠVP NIKOLIV UČEBNICE. Bohužel, s tímto problémem souvisí i odlišné číslování stránek. S menšinou dětí jsem změnila čísla stran tak, aby celá třída měla stejné stránkování.
 • DOPSÁNÍ UČIVA: Prosím rodiče všech nemocných dětí, aby využili fotek zápisků, které jsou na NÁSTĚNCE v el.žk. a pomohli dětem doplnit si zameškané učivo. Děkuji. V el. třídní knize, kterou najdete v Bakalářích, je každý den v kolonce TÉMA zapsána i strana a cvičení z učebnice nebo pracovního sešitu, která jsme ten den probrali.
 • KLASIFIKACE DÚ: V úpravě a chybovosti DÚ jsou velké rozdíly. Určitě mohu pochválit některé děti za pečlivost, snahu, krasopis a v neposlední řadě za správnost úkolu (doma mají děti na domácí úkol dostatek času a nic a nikdo by je neměl rušit). Množí se ale i úkoly odbyté, nečitelné, zmatené nebo vypracované pouze z části. Rozhodla jsem se tedy, že NĚKTERÉ domácí úkoly budu klasifikovat a známky zapíši také do el.žk.
 • NASETÍ HRACHU: Ve čtvrtek 24. 3. v hodině přírodovědy si každé dítě do svého květináčku vložilo hlínu a zaselo 3 ks hrachu. Každý žák se o své rostliny hrachu stará - zalévá je, sleduje jak rostou, bude pozorovat květy, plody = lusky, jako odměnou mu budou lusky s hrášky, které si může sníst. Také jsem několik semen položila na vlhkou vatu, aby mohly děti sledovat, jak hrách klíčí. Květináče jsem dětem zakoupila z třídního fondu (peníze byly vybrány na divadlo, které se potom nekonalo). Přesněji řečeno - zakoupila jsem květináč a mističku pod květináč pro každého žáka, hlínu, semena hrachu, vatu.
 • ELEKTRONICKÁ TŘÍDNÍ KNIHA: Učitelé již zapisují své hodiny do elektronické TŘÍDNÍ KNIHY. Jde o testovací období. S plnou platností bude elektronická třídní kniha zařazena od příštího školního roku. Na první pohled by se Vám mohlo zdát, že se Vás - rodičů užívání třídní knihy netýká. Ale opak je pravdou. Třídní knihu objevíte v BAKALÁŘÍCH a můžete v ní vidět absenci svého dítěte. (Prosím, berte ZATÍM tuto informaci s rezervou, protože ne všichni učitelé zapisují absenci "v hodině", někteří ji zapisují dodatečně (včetně mě), v hodině to totiž trochu zdržuje výuku. A NAVÍC to není v ZAVÁDĚCÍ DOBĚ povinností.) Spíše Vám to píši proto, abyste se v Bakalářích podívali, zda tam něco takového objevíte, zda se Vám to tam zobrazuje. Již by se Vám mělo zobrazovat TÉMA a také POZNÁMKA.
 • KARANTÉNA NEBO DOVOLENÁ NEJSOU PRÁZDNINY: Pokud se Vaše dítě bude nacházet "pouze" v karanténě, NENÍ tedy nemocné, je nutné, aby se každý den doma učilo. Bude mu mnou zasíláno PROBRANÉ UČIVO - v Bakalářích poznám, zda byla zpráva Vámi přečtena (a na konci týdne i zde na těchto našich webových stránkách je možnost se seznámit, kam jsme se s učivem posunuli.) Je třeba, aby dítě doma PSALO ZADANÉ DOMÁCÍ ÚKOLY, z NÁSTĚNKY si opisovalo zápisky do příslušných předmětů, aby doma probíhalo samostudium. Ke karanténní absenci nebudu brát ohled při hodnocení a prověrkách. KARANTÉNA NEJSOU PRÁZDNINY. Stejným způsobem budu postupovat také při absenci z důvodu DOVOLENÉ. Při podpisu ŽÁDANKY panu řediteli svým podpisem stvrzujete, že si žák zameškané učivo doplní. Nerozumím tedy tomu, proč některé děti po návratu z dovolené se při samostatné práci odvolávají na to, že nemohou pracovat, protože ve škole nebyly (rekreovaly se), doma učebnici neotevřely, s rodiči nic nedohnaly a prý očekávají, že jim učivo vysvětlím. (Často jde o relativně jednoduché učivo, které rodič jistě zvládá.) PROTO DĚLÁM a každý týden AKTUALIZUJI  TYTO STRÁNKY, ABY se RODIČE DOZVĚDĚLI, KAM JSME SE S UČIVEM POSUNULI nebo CO SE VE ŠKOLE MINULÝ TÝDEN ODEHRÁLO.
 • POUŽÍVÁNÍ MOBILŮ VE ŠKOLE: Ředitelem školy bylo na ped.radě řečeno toto usnesení týkající se mobilních telefonů: Z bezpečnostních důvodů je zákaz používání mobilů na chodbách, průchozích schodištích a v jídelně. Při výuce musí být mobil uklizený a vypnutý. Porušení bude trestáno poznámkou. Při opakovaném porušení bude mobil zabaven, odnesen do ředitelny, kde bude uložen do trezoru. Rodiče budou o tomto vyrozuměni a požádáni o jeho vyzvednutí v ředitelně školy.
 • JAK SE UČIT PŘÍRODOVĚDU A VLASTIVĚDU: Průběžně prověřuji znalosti z PŘÍRODOVĚDY A VLASTIVĚD (dějepisné, zeměpisné) pomocí testů, prověrek, křížovek či kvízů. Protože v učebnicích je velké množství informací, pouze nejdůležitější informace zapisujeme do sešitu. V prověřovacích aktivitách jsou pouze informace ze sešitu. Nadpisy v sešitech synchronizují s názvy kapitol v učebnici. Pokud dítě nerozumí tomu, co je napsané v sešitě, je třeba informaci dohledat v učebnici a přečíst si vědomost tam.
 • ZPŘÍSNĚNÍ ZNÁMKOVÁNÍ V prověrečkách s názvem POČÍTÁNÍ ZPAMĚTI: Od ledna jsem v M v pravidelných středečních prověrečkách NA PAMĚTNÉ NÁSOBENÍ A DĚLENÍ zpřísnila známkování. (Bez chyby = 1, jedna chyba 1-, dvě chyby 2, tři chyby 2-, atd.). Násobilku děláme již třetím rokem a je bezpodmínečně nutné, aby ji již všechny děti uměly.
 • ČERVENĚ VYŠKRTANÁ CVIČENÍ: V pracovním sešitě ZVÍŘECÍM s názvem Vzory podstatných jmen jsem některá cvičení červeně vyškrtala. Jsou to cvičení, která obsahují učivo, které si budou děti osvojovat později. Jedná se dost často o výjimky, které by děti podle mého názoru spíše popletly.
 • DŮLEŽITÁ INFORMACE TÝKAJÍCÍ SE ANGLIČTINY: POKUD SE NEUSKUTEČNÍ HODINA AJ (např.třída bude v karanténě, ale paní uč. Hloušková se bude ve své skupině fyzicky vyučovat s dalšími dětmi z ostatních tříd) ZADÁ ANGLIČTINÁŘKA DĚTEM ÚKOLY K VYPRACOVÁNÍ, KTERÉ JIM NAPÍŠE DO CHATU V TEAMSECH.
 • ZOPAKOVÁNÍ JIŽ MNOHOKRÁT ŘEČENÉ INFORMACE: UVOLNĚNÍ DÍTĚTE Z PRŮBĚHU VÝUKY LZE POUZE V DOPROVODU ZÁKONNÉHO ZÁSTUPCE NEBO JÍM POVĚŘENÉ DOSPĚLÉ OSOBY (forma předání dítěte - " z ruky do ruky" nikoliv na základě vzkazu na lístečku.)
 • Domácí úkoly musí být rodičem podepsány. Množí se případy, kdy tomu tak není. Z tohoto důvodu jsem nucena začít zapisovat za to zapomínky do papír. žk. Pokud má žák za měsíc více jak 5 zapomínek, budou rodiče o této skutečnosti informováni v el.žk. Naopak, pokud nezapomene ani jednou, má možnost volby "službičky" na příští měsíc.
 • Obnovila jsem tradici, že při své cestě na nákup ve městě zakoupím "do foroty" dětem fixy na stírací tabulku, které jsem ochotna dětem ve škole přeprodat. Chci všem rodičům touto cestou oznámit, že v papírnictví Oskárek od loňska došlo ke zdražení a 1 fixa nyní stojí 12 Kč.
 • Cvičební úbor je jistě potřeba čas od času vyprat. Četnost praní nechám na každém. Pro mě bude ale důležité, aby si vypraný úbor děti včas přinesly do školy.
 • Prosím všechny rodiče, aby nezapomínali dětem po nemoci dítěte do OMLUVNÉHO LISTU v papírové žk napsat omluvenku.
 • Čtenářské listy dětí jsem si prohlédla a každému žáku jsem řekla, která ze zapsaných knih mě zaujala a tím tedy i o které knize bude mít za úkol připravit si referát-prezentaci. Již jsme začali knihy prezentovat. Pokud je to možné, donese příslušný žák knihu do školy (případně promítneme na tabuli fotku knižní obálky), žák nám popovídá O ČEM KNIHA BYLA, ZDA SE MU LÍBILA, ZDA BY JI DOPORUČIL OSTATNÍM A PROČ atd. Protože samozřejmě nestihneme odprezentovat všechny děti 18.10., budeme v prezentacích pokračovat vždy 1 x za 14 dní (vždy v pondělí na střídačku se čtenářskými dílnami).
 • Prověřování vědomostí násobilky (násobení a dělení) proběhne formou POČÍTÁNÍ ZPAMĚTI každý týden ve čtvrtek. Pokud žák dostane za tuto práci tři jedničky za sebou, budou mu uděleny NÁSOBILKOVÉ PRÁZDNINY. Více informací Vám o tom poví Vaše děti. :-)  V el.žk se dětem, co je získají, místo známky z prověrky objeví písmenko U = tzn. uvolněn (žák byl z prověrky uvolněn, nepsal ji, protože dostal jiný úkol).
 • I ve 4. ročníku budou z mé strany dostávat děti 2 úkoly týdně (tj. v úterý a ve čtvrtek). Vždy bude u každého úkolu řečeno, kdy mají děti splněný úkol přinést. Je jisté, že děti ještě budou dostávat také domácí úkoly z angličtiny. Povinností každého žáka je pečlivě si domácí úkoly zaznamenávat do úkolníčku a včas je do školy vypracované přinést.
 • V papírové ŽK a na webu školy jsou již zapsány termíny TŘÍDNÍCH SCHŮZEK.
 • Pokud chybí hodně dětí, umisťuji zápisky k opsání na NÁSTĚNKU do el.žk. Tuto komunikaci jsme hodně využívali při distanční výuce a byla by škoda ji "odstřihnout". Proto Vás chci požádat, abyste dříve než mě budete o zápisek žádat, se podívali na NÁSTĚNKU V EL.ŽK, zda tam ten zápisek již "nevisí".
 • Při práci s modrou učebnicí VLASTIVĚDY jsme s dětmi zjistili, že se liší číslování stránek učebnice - různé roky výtisku knih. Proto budu v přehledu (viz níže) do PROBRANÉHO UČIVA zapisovat názvy konkrétních kapitol (NE stran).
 • Stejně jako vloni je pro výuku angličtiny naše třída rozdělena na 2 skupiny. S jednou skupinou pokračuje paní uč. Štenglová a druhou skupinu má nově paní uč. HLOUŠKOVÁ. Je třeba, aby děti věděly, kterou paní uč. mají.
 • Pokud děti budou nosit do školy bonbony (narozeniny, svátek) - je třeba, aby byly zabalené v papírku (žádné medvídky či želíčka) - nebezpečí přenosu bacilů.
 • Prosím, dohlédněte na to, aby si děti do školy řádně nosily všechny pomůcky na daný den. Sice je dobré vést děti k samostatnosti ... ano, ať si aktovku na druhý den připraví samy..., ale je třeba aktovku po nich překontrolovat, zda tam mají vše. Děkuji Vám za spolupráci.
 • Chci poprosit, zda byste byli tak hodní a každý den sledovali el.žk, někdy je třeba včasně reagovat na mé zprávy. Sledujte prosím i papírovou žákovskou knížku, podepisujte ji. Hlavně sledujte zadní-poslední stranu, kam se zapisují ZAPOMÍNKY. I tuto stránku prosím podepisujte. Díky za spolupráci.
 •  
  • Učební portály doporučuji https://www.matika.in/cs/ a https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php nebo https://skolakov.eu/ či https://www.nns.cz/blog/; skolakov.eu; matika.in, gramar.in
  • Ještě přidávám další učební portál pro děti: www.novaskoladuha.cz/certifikaty-domaci-vyuka-2020 .
  •  

   • Pokud by nastal jakýkoliv problém, napište mi buď zprávu do el.žk nebo na školní email pokorna@zskol.ji.cz
   • Pokud budete potřebovat kontaktovat paní vychovatelku Pipkovou, napište jí na školní email pipkova@zskol.ji.cz
   • V sešitech ČESKÉHO JAZYKA je potřeba, aby děti psaly opravy. Pokud je chyba ode mne 2x podtržena, je třeba v opravě připsat do závorky také zdůvodnění. Ukázka takovéto opravy je v sešitu GRAMATIKA.
   • Všechny učebnice a sešity musí být obalené. Za chybějící obal bude od 1. října udělena ZAPOMÍNKA.
   • Přes víkend je třeba projít s dětmi všechny sešity a dohlédnout na to, aby si udělaly v sešitech opravy.
   • Dětem byly rozdány tři díly učebnice matematiky. Je samozřejmé, že nejdříve budeme pracovat pouze s 1. dílem. Další dva díly ať si děti zatím ponechají doma. Až je budeme potřebovat, včas je budu o tom informovat.
   • K ANGLIČTINĚ: Paní učitelky mi NEbudou říkat, kam s učivem pokročily ani co si děti zapisovaly do sešitu. Je třeba, aby si Vaše dítě ve své skupině angličtiny vyhlédlo jednoho nebo dva kamarády, které poprosí o zapůjčení sešitů v případě své absence. (A též se jich zeptá, kam se v učebnici s učivem posunuli.)
   • Již je možno nosit nasušenou pomerančovou kůru.                              
   • Dětem též byly rozdány PAPÍROVÉ ŽÁKOVSKÉ KNÍŽKY, kam je třeba zapisovat do OMLUVNÉHO LISTU omluvenku chybějící absence. A to do 5 dnů po nástupu do školy! V opačném případě bude škola brát tuto absenci jako NEOMLUVENOU.
   • Prosím, upozorněte své děti, že je přísný zákaz nošení školních pomůcek do jídelny (žádné jezení se sešitem na tácu aj.) a dále přísný zákaz ODKLÁDÁNÍ ŠKOLNÍCH BATOHŮ V PROSTORU PŘED JÍDELNOU (BEZ DOZORU).
 •  

   ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • SVĚTLIVKY ZNAČEK V ELEKTRONICKÉ ŽÁKOVSKÉ KNÍŽCE:

  A - absence = nemoc

  X - nehodnocen - Práci žák psal, ale nedostal z ní žádnou známku. Např:- pokud se uč. rozhodla, že nebude hodnotit jinou známkou, než jedničkou a výkon žáka na jedničku nebyl

                              - Zohlednění - např.v první den po nemoci nebo úleva v hodnocení na základě vyšetření v PPP

  U - uvolněn = Žák práci nevypracoval, protože:

                                                                                   - nebyl tak rychlý, jako ti druzí.

                                                                                   - z nějakého důvodu dělal jinou zadanou práci.

                                                                                   - byl na distanční výuce tj. nebyl právě přítomen ve třídě, kde práce probíhala.

  N - nevypracoval, záměrně neodevzdal - např. při distanční výuce všech dětí NEODEVZDAL zadanou práci

                                                                     - odevzdal prázdný sešit, kam záměrně nic nenapsal - dříve se takovýto přístup hodnotil známkou 5 - individuálně bude řešeno, proč se tak stalo

  ? - plánovaná klasifikace (Žák má dodatečně předložit sešit či práci k oznámkování. Z nějakého důvodu nemohl učitel úkol ohodnotit - např., když žák zapomene odevzdat sešit nebo omylem odevzdá jiný.)

   • ČTENÁŘSKÉ DÍLNY: Letos opět zařadím čtení knihy ve škole - tentokrát přímo v pravidlech ČTENÁŘSKÝCH DÍLEN. Bylo by fajn, aby si děti doma rozečetly "knihu s příběhem". (Není vhodná encyklopedie.) Tuto knihu by si pak vždy ve stanovený den přinesly do školy, kde ve čtení budou pokračovat. Ve zbytku hodiny budou následovat aktivity spojené s četbou této knihy.
   • NAROZENINY, SVÁTKY: Chci všechny rodiče požádat, aby dětem NEDÁVALI do školy žádné bonbony, žvýkačky či jiné pochutiny. Předejdeme tím situacím, kdy děti darují sladkost pouze některým kamarádům a ty ostatní, na které se nedostalo, to pak mrzí. Dožadují se této sladkosti přese mne. Chci tedy touto cestou požádat, abyste svým dětem poskytli bonbony pouze tehdy, pokud budou slavit narozeniny či svátek. Kupte prosím bonbony zabalené do papírku. (Gumové nezabalené neodpovídají hygienickým návykům.) Zakupte bonbony v dostatečném množství tak, aby se opravdu dostalo na každého žáka  a bylo to pro všechny děti spravedlivé.
   • AJ: Ve čtvrtém ročníku se Vaše děti již vyučují anglickému jazyku. Ten nevyučuji já, ale paní učitelky - Veronika Štenglová a Renata Hloušová. AJ mají děti 3x týdně a děti budou rozděleny do menších skupin. Rozdělení do skupin bylo dáno a děti se jméno své paní učitelky na angličtinu již dozvěděly. 
   • DRUŽINA: Družina probíhá v naší kmenové třídě do většinou do 15 h, vyjímy jsou naosány na informačních listech na dveřích třídy.
   • WEBY: Pan ředitel nás informoval o webu DOPRAVNÍ VÝCHOVY. Rozhodla jsem se ho Vám taktéž doporučit, nachází se tam spoustu důležitých informací včetně TESTŮ pro děti. Schválně zkuste nahlédnout, mně se to docela líbilo. :-) https://www.dopravnivychova.cz/  
   • Dále doporučuji https://www.matika.in/cs/ a https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php nebo https://skolakov.eu/ či https://www.nns.cz/blog/Ještě přidávám další učební portál pro děti: www.novaskoladuha.cz/certifikaty-domaci-vyuka-2020 . Zkuste ho, třeba se Vám bude líbit.
    • NEMOC x ODHLÁŠENÍ OBĚDŮ x DOBRÁ RADA. Pokud Vaše dítě onemocní, má nárok na 1 oběd do jídlonosiče. Na další dny obědy odhlaste. (Oběd musí být odhlášen NEJPOZDĚJI DO 14 h předešlého dne.) Někdy ale rodiče neví, jak dlouho nemoc dítěte potrvá. V tom případě raději odhlaste na více dní a pokud se Vaše dítě uzdraví dříve, stačí před 7 h ranní zatelefonovat do jídelny paní vedoucí šk. jídelny a stihnete na ten den ještě oběd přihlásit. :-)
    • KOUPĚ FIXY VE ŠKOLE: Během výuky velmi často pracujeme se stírací tabulkou, ke které je třeba mít FIXU NA TABULKU. Ta se samozřejmě časem vypíše a je třeba zakoupit novou. Chápu, že ne vždy je čas ji honem shánět. Proto jsem dětem nabídla, že jim ve škole černou fixu za 12 Kč přeprodám. (Když jedu do města, vždy jich několik koupím do zásoby.)
  • OPRAVY PŘÍRODOVĚDY, VLASTIVĚDY: Je třeba, aby děti znaly základní vědomosti z prvouky. Pokud Vaše dítě chybí, je třeba, aby si dopsalo zápisky ve velkém sešitě PRVOUKY. Děti mají možnost si známku z prvouky opravit, ale stará známa se nemaže.
   SEŠIT GRAMATIKA: V českém jazyce byl nově zaveden sešit GRAMATIKA. Je to tlustý zelený čtverečkovaný sešit. Zakoupila jsem ho z třídního fondu. Do tohoto sešitu si postupně budeme zapisovat přehled učiva ČJ. Pokud bude Vaše dítě nemocné, je třeba pohlídat, aby si zápisky do sešitu GRAMATIKA dodatečně od nějakého spolužáka nebo nově z NÁSTĚNKY v el.žk.
  • Pokud Vaše dítě již bude mít popsaný sešit (ČJ, M), nechť si založí nový. Ten starý ať vloží do toho nového a nějakou dobu je třeba nosit oba (2 v 1). "Starý" sešit musím překontrolovat.
  • Prosím, veďte děti, aby si po sobě hledaly chyby (v DÚ, v zápiscích prvouky, ale i v opisech z tabule). NEŘÍKEJTE : "Tady ti chybí čárka." ŘEKNĚTE: "V tomto řádku máš chybu, hledej ji..." 
   • JAK POSTUPOVAT, KDYŽ ŽÁK DOMA NEMŮŽE NAJÍT ŠKOLNÍ POMŮCKU: Pokud se stane, že nějakou pomůcku (např. učebnici) nemůže dítě najít, Vy mu s tím jistě pomáháte a ona "zem se po ní slehla:-)", tak mi prosím napište na papírek či do úkolníčku, že jste tu věc hledali, ale zatím bohužel nenašli. Předejdete tím opětovným zapomínkám v papír.žk.
  • Musím udělit dětem přísný ZÁKAZ NOŠENÍ HRAČEK z domu do školy. Doteď dopoledne je děti musely mít v šatních skříňkách, při výuce je to rozptylovalo. Bohužel, začaly s nimi zlobit i v družině a došlo k nepříjemným situacím, proto je třeba, aby vlastní hračky (např. autíčka, pokémony, kartičky, sliz aj.) do školy NENOSILY. Pokud se tak stane, budu Vás o tom informovat.
  • KNIHOVNA: Prosím, dejte pozor, aby se dětem průkazka do knihovny neztratila. Pokud knihu děti nestihnou přečíst, nic se neděje, mohou si výpůjčku prodloužit. Já budu sledovat, abychom přišli do knihovny zavčasu a tím pádem zabráním případné pokutě, kterou by děti mohly dostat. Ale pozor!!! Pokud si dítě knihu prodlužuje, může se stát, že při překročení 100 dnů výpůjčky zaplatí pokutu 10 Kč. Veďte děti k tomu, aby se ke knihám chovaly hezky, neničily je. Pokud by ke zničení přece jenom došlo, je třeba poradit se s pí. knihovnicí, jak dál postupovat. Pokud budete s dítětem chtít navštívit knihovnu sami, tak samozřejmě můžete. Ze zkušeností z minulých let ještě připisuji jednu důležitou informaci. Děti si mohou zapůjčit pouze dětskou knihu, nelze na dětskou průkazku zapůjčit knihu pro dospělé!!! Systém knihovny s blížícím se výpůjčním obdobím vygeneruje PŘIPOMÍNKU pro navrácení knihy. TO ALE NENÍ UPOMÍNKA!!! Pouze připomenutí... Vždy jsem s knihovnicí domluvena na dalším termínu návštěvy. Termín je vždy zvolen tak, aby děti neplatily žádnou pokutu. Pokud bude někdo chybět, nahlásím jeho jméno paní knihovnici a výpůjčka mu bude automaticky prodloužena.
  • Jako třída se zapojíme do soutěže SBĚR POMERANČOVÉ KŮRY. Soutěž probíhá vždy od ledna do ledna, za uplynulý rok je vždy vyhodnocena nejlepší třída, která odevzdala největší počet kilogramů usušené kůry. Soutěží samozřejmě také jednotlivci. Postup je následující: Oloupanou kůru z pomerančů (nikoliv z mandarinek) usušte, sesypte do PAPÍROVÉHO sáčku, zvažte a označte vizitkou (jméno, třída, počet gramů). Já si vše zapíši do přehledu a kůra bude odnesena do III.A. Tam ji paní učitelka Habermannová sesypává do společného pytle.
  • OMLOUVÁNÍ Z TĚLOCVIKU: Již se několikrát stalo, že za mnou přišlo dítě s tím, že maminka říkala, že nemá cvičit. Po nemoci to jistě chápu, ale byly to případy, kdy dítěti na první pohled nic není. Neříkám, že lže, spíše chci poprosit o spolupráci. Pokud si přejete z nějakého důvodu, aby dítě necvičilo, napište mu omluvenku z TV do papírové žákovské knížky na stranu 5. Tato strana je k těmto omluvenkám určená.
  • Důležité informace, které byly řečeny na třídní schůzce:IMG_20181124_135433[1].jpg
  • PŘESAZOVÁNÍ: Chci poprosit o trpělivost a toleranci při přesazování. Přesazuji často. Důvodem je vychytat tu správnou optimální sestavu, kde vedle sebe nebudou sedět ti úplně nejlepší kamarádi (ve výuce si povídají a ruší sebe i všechny okolo:-) Také ale nechci, aby vedle sebe seděli dva, kteří se vůbec nemusí a mohlo by to vnést nechuť chodit do školy, to bych opravdu nerada.
  • OMLUVA: Vážení rodiče, před výukou v době od 7:40 - 7:55 mám na starost prodej pečiva u stánku ADÉLKA, a proto se vám nemohu věnovat, omlouvám se. Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat, neváhejte mě kontaktovat přes email pokorna@zskol.ji.cz nebo přes elektronickou žákovskou knížku nebo se za mnou zastavte před prodejem či po školní výuce.
 • --------------------------------------------------------------------------------------------------
 • SOUPISKA POMŮCEK POTŘEBNÝCH DO 4. ROČNÍKU. (Pokud dítě bylo 30.6. ve škole, tento seznam pomůcek obdrželo společně s vysvědčením.)

  SEZNAM  POMŮCEK  DO  4. ROČNÍKU

  pro školní rok 2021/2022, 4.C

  Je třeba nově zakoupit:

  Sešity:  

  sešit 420 -1 ks (velký tlustější sešit bez linek – na geometrii)

  1 velký lenoch = podložka do sešitu geometrie s linkami – A4 (Pokud je zachovalý ten z loňska, použijte ten.)

  sešit 513 - 6 ks

  sešit 423 (2-3 ks) dva do přírodovědy a jeden jako čtenářský deník

  sešit 523 - 14 ks (malé sešity s užšími linkami, které mají 20 listů)…Pokud zbyly z loňska, použijte je. Náhradní si opět nechají děti po celý rok ve třídě ve své skříňce = do foroty.

   

  Úkolníček - deníček na domácí úkoly dle volby dítěte

   

  barevné papíry – 2 balení po 20 listech

  čtvrtky A3 - 10 ks  (Nepodepisujte - čtvrtky kompletuji podle kvality, gumovat podepsané čtvrtky zdržuje.)

  čtvrtky A4 - 10 ks

  trojúhelník s ryskou (přikoupit ještě jeden, z loňska 1 zůstává)

  lepidlo na papír vytáčecí – 2 ks - podepsat

   

  Barevné papíry a čtvrtky se budou vybírat na začátku září.

   

  Pokyny k výuce ANGLIČTINY – do AJ  je zapotřebí těchto pomůcek:

  • Linkovaný sešit na gramatiku AJ
  • Je třeba, aby všichni žáci měli slovníček zakoupený v papírnictví (k zapisování slovíček)
  • Počítat s tím, že se v září bude vybírat cca 230 Kč na pracovní sešit
  • Učebnice AJ budou taktéž rozdány až v září

   

  Další pomůcky pro 4. ročník je možno použít z loňského školního roku, v případě ztráty, opotřebování nebo poškození je třeba je zakoupit znovu:

   

  Obaly na učebnice

  Obaly na sešity

  Fólie průhledné A5 malé (aby na ně šlo psát tužkou a gumovat) – 2 ks

  Kovové kružítko

  Náhradní tuhy do kružítka – seříznuté zešikma

  Pravítko 30 cm – 1 ks (musí být na něm vidět číselná osa – bude sloužit také k měření)

  Krátké pravítko na podtrhávání …  1 ks

  Pera s modrou náplní (NE PROPISKY)   2 - 3 ks - zkusit s nimi psát

  Tužka č. 2 (nebo zkratka HB)        2 ks

  Tužka č. 3 (nebo zkratka F)   do GEOMETRIE     2 ks – ořezat špičky

  Guma              1 ks    

  Pastelky (12 barev)   1x

  Nůžky – zkusit s nimi stříhat -  1 ks

  Desky na sešity malé (velké desky dítěti NEDÁVEJTE, zbytečně zabírají místo v aktovce     

   

   

  Stírací tabulka - menší    1 ks

  Fixy na stírací tabulku - černé 2 ks (fixy mít vždy v zásobě, možno dokupovat za 10 Kč u pí.uč.)

  Ořezávátko (uzavřené, aby nepadaly odřezky)   1 ks

  Přezutí

  Cvičební úbor do tělocvičny i na hřiště

  Obuv na TV sálová (do tělocvičny např. cvičky) + obuv na TV na hřiště

  Švihadlo

   

  Na VV a PČ:

  Z loňského roku velké desky na výtvarnou výchovu vel. A3

  Tuš černá …1 lahvička – podepsat

  Lepidlo HERKULES – menší - podepsat

  Voskovky (12 barev) 1 ks

  Tempery – 12 barev (lze dokoupit i jednotlivé tuby) - podepsat

  Vodové barvy – velké knoflíky (12 barev) jedny

  Kelímek na vodu  - podepsat                                                                            

  Kulatý štětec  č. 4      1 ks

  Kulatý štětec  č. 8      1 ks

  Plochý štětec              1 ks

  Staré tričko nebo zástěra do VV – dle uvážení                                                                             

   

  U pomůcek z loňského šk. roku překontrolujte, prosím, jejich funkčnost, případně zakupte nové.

  Ale hlavně VŠECHNY POMŮCKY PODEPIŠTE nebo alespoň opatřete monogramem Vašeho dítěte. (Rodiče často zapomínají podepisovat pera, tužky, gumy, pastelky, kružítko, pravítka, ořezávátko, barvy, štětce, kelímky na vodu, cvičky, sportovní boty, cvičební úbor.)

  Při ztrátě nebo odcizení nepodepsané školní potřeby nehledáme.

  Děkuji za spolupráci. Mgr. Jitka Pokorná – třídní učitelka

    
  • Následují již pouze ukázky prací Vašich dětí:
 • ROTO 1.jpg      ROTO 2.jpg

 • PČ/VV - Vajíčko / kraslice (Pokud jste své vajíčko nenašli, tak jsem fotku neobdržela.)
 • Březinová vv 2.jpgDostálová vajíčko.jpgHanusek kraslice.jpgHlízová 30.3.B.jpgJakubíček vajíčko.jpgKlinerová vajíčko 2.jpgKlouček vv 2.jpgKutlvašr vajíčko.jpgNováková vajíčko 1.jpgSoučková vajíčko 1.jpgSoučková vajíčko 2.jpgTrnková vajíčko.jpgMusilová K vajíčko.jpegPojer oprava fotky.jpgRjabinčáková vajíčko.JPGTuna - vajíčko.jpg
 • PČ/VV - Slepička - velikonoční motiv 18. 3. 2021
 • Dostálová slepička.jpgHanusek slepička.jpgJakubíček slepička.jpgKlinerová slepička.jpg
 • Klouček slepice.jpgKolmanová 23. 3. 1.jpgKomůrka slepička.jpgKutlvašr slepička.jpg
 • Labuta panák.jpgMusilová K.slepička.jpegNováková slepička.jpgTrkolová 23. 3. 4 VV.jpg
 • Palátová slepice.jpgPojer PČ.jpgRjabinčáková slepička.JPGTrnková slepička.jpgTuna slepička.jpgŽatečka slepička.jpegHlízová.jpgslepička.jpgSoučková slepička.jpg
 • VV - Srdíčko - dárek k 8. březnu - propojení s geometrií, rýsování kružnic
 • Dostálová srdce.jpgHanusek srdce.jpgJakubíček srdce.jpgKlinerová srdce.jpg
 • Klouček srdce.jpgKutlvašr srdce.jpegMusilová K. srdce.jpegNováková srdce.jpg
 • Pojer srdce.JPGRjabinčáková srdce.JPGTrnková srdce.jpgTuna srdce.jpg
 • srdíčko.jpgsrdíčko 2.jpg
 • VV + PČ Levhart - sestavení obrázku, domalování pozadí - násobilkové pazzle
 • Dostálová levhart.jpgHanusek levhart.jpgKlinerová levhart.jpgKlouček levhart.jpg
 • Kolmanová 54.jpgKomůrka levhart.jpgKutlvašr levhart.jpegLabuta 4[1].jpgMusilová K. levhart.jpegMusilová Z levhart pokr.jpgNováková levhart[1].jpgPalátová levhart[1].jpg
 • Pojer levhart[1].jpgRjabinčáková levhart.JPGSoučková levhart.jpgTrkolová VV[1].jpg
 • Trnková levhart.jpgŽATEČKA levhart.jpeg
 • VV + PČ Sněhulák - rýsování kružnic, sestavení a lepení sněhuláka, domalování pozadí 18. 2.
 • Březinová sněhulák.jpgDostálová sněhulák.jpgHanusek sněhulák.jpgHlízová sněhulák.jpg
 • Jakubíček sněhulák.jpgKlinerová sněhulák.jpgKlouček sněhulák.jpgKolmanová 46.jpg
 • Komůrka vv.jpgKutlvašr sněhulák.jpglABUTA VV.jpgMusilová K sněhulák.jpeg
 • Musilová Z. sněhulák.jpgNováková vv.jpgPalátová sněhulák.jpgPojer sněhulák.jpg
 • Rjabinčáková sněhulák.JPGSoučková sněhulák[1].jpgTrkolová OST.PŘ..jpgTrnková sněhulák.jpg
 • Žatečka sněhulák.jpeg
 • PČ - Rukavice - zdobení barevnými papíry 11. 2. 2021

 Březinová rukavice.jpgDostálová rukavice.jpgHanusek rukavice.jpgHlízová rukavice.jpg

Jakubíček rukavice.jpg oprava.jpgKlinerová rukavice.jpgKlouček rukavice.jpgKolmanová 28.jpg

Komůrka rukavice.jpgKutlvašr rukavice.jpegMusilová rukavice.jpegMusilová Z. rukavice.jpg

Nováková rukavice.jpgPalátová rukavice.jpgPojer rukavice.jpgRjabinčáková rukavice.JPG

Součková rukavice.jpgTrkolová PČ.jpgTrnková rukavice.jpgŽatečka rukavice.jpg

 • VV - Planeta mimozemské civilizace - fantazie dětí - mezipřemětové vztahy s PR - 28. 1. 2021

Březinová mimozemšťan.jpgDostálová mimozemšťan.jpg 1.jpgHanusek mimozemšťan.jpgHlízová mimozemšťan.jpg

Jakubíček mimozemšťan.jpgKlinerová mimozemťan.jpgKlouček mimozemšťan pokr.jpgKolmanová mimozemšťan.jpg

Komůrka mimozemšťan.jpgKutlvašr miozemšťan.jpegLabuta mimozemšťan.jpgMusilová K mimozemšťan.jpeg

Musilová Z. dú.jpgNováková mimozemšťan.jpgPalátová mimozemšťan.jpgPojer mimozemšťan.jpg

Rjabinčáková čj pokr.JPGSoučková mimozemšťan.jpgTrkolová VV.jpgTrnková mimozemšťan.jpg

Žatečka mimozemšťan 2.jpg

 

 • Zimní roláž - 14. 1. 2021

 

 • Březinová roláž.jpgDostálová roláž 2.jpgHanusek roláž pokr.2.jpgHlízová roláž.jpg
 • Jakubíček roláž.jpgKlouček roláž 2.jpgKlinerová roláž.jpgKolmanová 7.jpg
 • Komůrka roláž 1.jpgKutlvašr roláž 3.jpegMusilová K roláž 2.jpegMusilová Z. M 19-2.jpg
 • Nováková roláž 2.jpgPalátová mrož 2.jpegPojer roláž 1.jpg
 • Rjabinčáková 1.JPGSoučková roláž 1.jpgTrkolová 11.jpgTrnková roláž 3.jpg
 • čert.jpg
 • VV + PČ mroži 7. ledna
 • Dostálová mrož.jpgHanusek mrož.jpgBřezinová mrož.jpgKlinerová mrož.jpg
 • Hlízová mrož.jpgKomůrka mrož.jpgJakubíček mrož.jpgKlouček mrož.jpgKutlvašr znovu.jpegMusilová Karla mrož.jpegLabuta oprava.jpgMusilová Zuzana 1.jpgNováková mrož.jpgPalátová mrož[3].jpg
 • Pojer mrož.jpgRjabinčáková mrož.JPGSoučková - mrož[3].jpg
 • Trkolová mrož.jpgTrnková mrož.jpg          

UKÁZKY PRÁCE Z DISTANČNÍ VÝUKY

11. 11. Výtvarná výchova - Barevný podzim

Úkol: tupováním štětce nebo houbičky získej obrysy listů, otiskem žilnatiny dozdob bílá místa - práce s barvami

Březinová Barevný podzim.jpgJakubíček Barevný podzim.jpgKlouček barevný podzim IMAG3629.jpgKolmanová Barevný podzim image_picker4884398022324094851.jpg

Dostálová Barevný podzim.jpgHanusek - Barevný podzim PČ - listy.jpgPalátová Barevný podzim.jpg

Klinerová asi barevný podzim.jpgKutlvašr Barevný podzim VV.jpegLabuta - možná Barevný podzim.jpgMusilová Barevný podzim.jpeg

Musilová Z. Barevný podzim image_picker2974201388304015066.jpgNováková barevný podzim.jpgTrkolová Barevný podzim.jpgTrnková - barevný podzim IMG_20201114_155512.jpg

Součková Barevný podzim.jpgRjabinčáková Barevný podzim.JPGPojer Barevný podzim image_picker6578100118397738387.jpg

 

5. 11. Pracovní činnosti:

Úkol: z podzimního listí si seskládej strašidýlka

Hanusek PČ - ptáčci z listů.jpgKlinerová strašidýlka 1.jpgNováková strasidylka 2.jpgNováková strasidylko 1.jpg

Březinová - strašidýlka 89e93086-e2a7-4606-9ee7-8c6abfd4262d502472428246225174.jpgDostálová strašidýlko 1604848359372-953844783.jpgHlízová ptáčci strašidýlka ebfccd16-02f3-4f76-88fe-dcc6efe671b78959993256617232462.jpgJakubíček - strašidýlka 16050225931554744486999072743583.jpg

Klouček - strašidla IMAG3625.jpgKutlvašr strašidýlka Pč 9.11..jpegLabuta strašidýlko IMG_20201109_173206.jpgMusilová - strašidýlka image_picker8637860439177384263.jpg

Palátová strašidýlko.jpgPojer strašidýlka.JPGRjabinčáková strašidýlka P1040398.JPGTrnková STRAŠIDÝLKO 16048326893783841837138168865294.jpgŽatečka strašidýlka 81587DC7-5C2A-4681-BEF5-743BC1F040AE.jpegKomůrka strašidýlka IMG_20201113_084130.jpg

 

22. 10. Pracovní činnosti: (Bohužel, chybí obrázek Apoleny a Ifeaneyiho).

Úkol: seskládej z papíru lodičku, práskačku nebo vlaštovku.

Březinová 26.10.10.jpgDostálová 25.10.6.jpgJakubíček 25.10.4.jpgKlinerová 25.10. pč.jpg

 Klinerová 25.10. pč.jpgKolmanová 25.10.2.jpgKutlvašr 23.10.1.jpegMusilová Z. 22.10.1.jpg

Hanusek - PČ - práskačka 1.jpgHanusek - PČ - práskačka 2.jpgHanusek - PČ - vlaštovka 1.jpgHlízová 2.11.1.jpgHlízová 2.11.2.jpg

Klinerová 25.10. pč ještě.jpgKlouček 26.10.1.jpgKolmanová 25.10.1.jpgKomůrka 1.11.4.jpgMusilová 22.10.1.jpeg

Musilová 22.10.2.jpegNováková 22.10.7.jpgNováková 22.10.8.jpgNováková 22.10.9.jpgNováková 22.10.10.jpg

Musilová Z. 22.10.1.jpgPalátová 31.10.1.jpgPojer 31.10.1.JPGRjabinčáková 27.10.9.JPG

Součková 30.10.1.jpgTrnková 22.10.7.jpgTrnková 22.10.8.jpgŽatečka 23.10.2.jpg

Labuta - skládačky IMG_20201107_174045.jpg   Děkuji dětem za poslané obrázky.

 

15. 10. Výtvarná výchova: (Bohužel, chybí obrázek Apolenky a Ifeaneyiho.)

Úkol: Z násobilkového puzzle slož zvířátko, nalep ho na papír, vybarvi, případně domaluj pozadí. Uhodni, co je to za zvíře.

Správná odpověď je TULEŇ.

Brezinova lachtan.jpgDostalova vv.jpgHlizova - spatne.jpgJakubicek vv.jpg

Klinerova 20.10.1.jpgKolmanova tulen.jpgKomurka 23.10.1.jpgKutlvasr obrazek.jpeg

Musilova Karla tulen.jpegMusilova Z. tulen.jpgNovakova vv.jpgPalatova vv.jpg

Pojer vv.JPGRjabincakova tulen.JPGSouckova 19. 10. 3.jpgTrnkova tulen.jpg