Tel.: 567 563 570

Fulltextové vyhledávání

Mgr. Lenka Nixová

      Na fotografiích je pár snímků z exkurze, která se uskutečnila 21. 12. 2018. Jeli jsme vlakem do Třebíče. Z Masarykovy vyhlídky jsme z ptačí perspektivy přehlédli nasvícené město, u Muzea Vysočiny Třebíč jsme trochu vymrzlí došli až ke skutečné „ledovně“.  Vyfotili jsme se před slaměným BETLÉMEM a na štěstí jsme se záhy ohřáli v budově muzea. Tam jsme „jako“ letěli letadlem a „letuška“ nás zábavnou formou seznamovala s různými zvyky slavení Vánoc a Nového roku v některých zemích.  Shlédli jsme i komentovanou výstavu betlémů. 

      Následovala svačina, teplý čaj a horká čokoláda, předávání a rozbalování dárků … Když jsme vyšli z budovy muzea a nakoukli do basiliky sv. Prokopa, na nádvoří zámku jsme zahlédli pózujícího „soba“. Na snímcích se nedá přehlédnout … Na Karlově náměstí jsme krátce obešli stánky a vydali se do židovské čtvrti. Malebné uličky nás dovedly až k Zadní synagoze, kde nám slečna průvodkyně poutavě vyprávěla o životě a zvycích lidí a modelu židovského ghetta. Nejvíce nás zaujalo její vyprávění v domě Seligmanna Bauera…

      Vlak nás zavezl zpět do Jihlavy a my si po vystoupení popřáli krásné Vánoce a vše dobré do nového roku 2019. 

042.jpg

048.jpg

050.jpg

052.jpg

058.jpg

068.jpg

070.jpg

078.jpg

 

 

                 V letošním školním roce jsme se "přehoupli" na 2. stupeň. Jsme šesťáky, máme za sebou první čtvrtletí. Museli jsme si zvyknout na požadavky různých učitelů, na nový přístup a stále častěji jsme vedeni k zodpovědnosti za to jak píšeme, jak se připravujeme na vyučování, jak se k sobě i k druhým chováme, jak si "užíváme" přestávky apod. Máme za sebou Adaptační kurz na Čeřínku, někteří z nás reprezentovali školu za mladší žáky ve sportovních soutěžích. Na obrázcích jsou některé naše výrobky z pracovních činností.

Začíná ADVENTNÍ ČAS. Těšíme se na Vánoce, někteří na výlet a sportovní fandění při MS ve florbale v Praze 5. 12. 2018. 21. 12. 2018 pojedeme se třídou na exkurzi do Třebíče...  Nejenom povinnosti, ale i zábava. Stále se můžeme na něco těšit. 

 Zpracovala: Mgr. Lenka Nixová, TU

 

 

 128.jpg

142.jpg

144.jpg