Tel.: 567 563 570

Fulltextové vyhledávání

Mgr. Lenka Nixová

Školní rok 2019/2020 - stačí kliknout

 

 

Školní výlet na kolech 12. 6. 2019

Využitím vlakové přepravy, nanuky v Bransouzích, vedro, srna přes cestu, vynikající jídlo a průlezky v „Kolničce“, drobné opravy kol, zase to vedro,                  foto u Luk nad Jihlavou a šťastný návrat cyklistů domů …

Všem účastníkům uděluji pochvalu (dětem i kolegům) za „ušlapané kilometry, dobrou náladu a dodržování pravidel bezpečnosti.

Zaznamenala: L. Nixová

A nám všem zbývá už jen pár týdnů a „vykročíme“ na prázdniny.                      

„TAK ŠŤASTNOU CESTU“        kolo.jpg

 

Kola.jpg

 

 

Den otevřených dveří/ Vysočina žije přírodou

Prohlídka sídla Kraje Vysočina s průvodcem

  1. června 2019 jsme byli se třídou na Dni otevřených dveří Kraje Vysočina. O akci nás informoval pan ředitel a také tatínek jednoho našeho žáka. A stálo to za to.

        Měli jsme možnost nahlédnout do všelikých prostor, dveře kanceláří a sálů byly opravdu otevřené. Dozvěděli jsme se o historii budovy a stromech, které byly postupně vysazovány ve venkovním prostoru. Usedli jsme v zasedačce, kde se schází členové rady s panem hejtmanem a kde bývají přijímány oficiální a vzácné návštěvy. Na fotografii je vidět, jak si užíváme pocit důležitosti a jistě i zodpovědnosti za dění v našem kraji J… Kdo ví, třeba někdo z nás v dospělosti bude právě sem „chodit do práce“. Na konci prohlídky jsme byli ve velkém sále. Mohli jsme si sednout, před námi byly pultíky s hlasovacím zařízením. Pár dětí vyzkoušelo, jaké to je stát u řečnického pultu a koukat do pléna politiků (tedy v tomto případě spolužáků).                                  

 Součástí programu byly také různé přírodovědné soutěže. Ochutnali jsme i krajové dobroty (přírodní šťávy, spirálové brambory, jahodové podmáslí, sušené ovoce, dýňová semínka se skořicí apod.).

Zpracovala: Mgr. L. Nixová

IMG_20190606_103040.jpg

 

 

22.3. - SCHOOL MANIA

        Na triky na BMX a koloběžkách, na parkur, jízdu na kole a koloběžkách v tělocvičně, na soutěže, autogramiádu i na to, že nám odpadne hodina fyziky, jsme se velmi těšili. To vše přinesla akce SCHOOL MANIA. Mohli jsme vidět např. jízdu na malém kole, salto na koloběžce přes 12 lidí (i přes pana ředitele).  

  Foto_1.jpgFoto_2.jpg

  Zaznamenal: Daniel Čeloud

 

30.3. - HODINA ZEMĚ

        V sobotu 30. března od 20:30 proběhla celosvětová akce Hodina Země. Ve školním hlášení a v hodině občanské výchovy jsme se dověděli podrobnosti. 

        ¾ žáků z naší třídy výzvu vzalo vážně a aktivně jsme se zapojili. Zhasli jsme doma, na chatách atp. světla a vypnuli přístroje….  V Evropě prý žije 90% lidí v oblastech zasažených světelným znečištěním. Světlo je škodlivé pro rostliny, živočichy, pro naše zdraví a psychickou pohodu.

Foto_3.jpgFoto_4.jpg

    Zaznamenali: Daniel Čeloud a Lenka Nixová

  9.4. - MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA  

        Na ZŠ Otakara Březiny se konal 68. ročník okresního kola matematické olympiády. Naši školu reprezentovalo 5 žáků - všichni byli úspěšnými řešiteli. Z naší třídy byla Šárka na 9. místě a Dan skončil na 18. místě.

  Foto_5.jpgFoto_6.jpg

Zaznamenal: Daniel Čeloud                                                         

 

Rukodělné činnosti naší třídy - „PÍSKOVÁNÍ“

Ve čtvrtek 9. 5. se naše třída zúčastnila pískování. Při práci nám pomáhaly dvě paní: Jarka a Helena. Pískování je v dnešní době velký hit. Jedná se o vysypávání obrázku barevným pískem. Předlohu tvoří papírová podložka s lepivou plochou. Postup je takový, že se odstraňují kousky papírové fólie jeden po druhém z předlohy. Na tyto plochy se sype barevný písek, který se na lepivém povrchu zachytává a vytváří se tak barevný obrázek. Každý z nás si mohl vybrat z nabízených motivů a na těch pak následně pracoval. Z této tvorby vzešly moc pěkné obrázky, které jsme si následně vzali domů a potěšili s nimi naše rodiče. Pískování jsme si všichni moc užili J.

Zpracovala: Lenka Divišová

 

IMG_20190509_080528.jpgIMG_20190509_080543.jpg

IMG_20190509_080549.jpgIMG_20190509_080553.jpg

IMG_20190509_080603.jpgIMG_20190509_080608.jpg

IMG_20190509_080623.jpg

 25. dubna 2019 jelo pět dívek z naší třídy (Lenka, Terka, Majda, Jana a Maja) autobusem do Dolní Cerekve na okresní kolo v HÁZENÉ mladších žákyň. Společně s děvčaty ze VI. C a VI.B obsadily šesté místo. Turnaj se nám všem moc líbil. Na házené s regulérními “lajnami“, rozhodčím a soupeřkami z jiných škol jsme byly poprvé. Kluci z naší třídy hráli už 4. dubna.

 Někteří se věnují sportovním hrám i ve svém volném čase – hrají házenou, florbal, hokej, tančí a jezdí na závody. Také máme ve třídě atletku a milovníky bojových sportů a parkuru. A třídní učitelka, tělocvikářka, je tomu ráda: „Kdo si hraje, nezlobí“. Pozor, neplatí to pro počítačové hry :-) 

Zaznamenala: Mgr. L. Nixová

   6.A_1.jpg

 

Na fotografiích je pár snímků z exkurze, která se uskutečnila 21. 12. 2018. Jeli jsme vlakem do Třebíče. Z Masarykovy vyhlídky jsme z ptačí perspektivy přehlédli nasvícené město, u Muzea Vysočiny Třebíč jsme trochu vymrzlí došli až ke skutečné „ledovně“.  Vyfotili jsme se před slaměným BETLÉMEM a na štěstí jsme se záhy ohřáli v budově muzea. Tam jsme „jako“ letěli letadlem a „letuška“ nás zábavnou formou seznamovala s různými zvyky slavení Vánoc a Nového roku v některých zemích.  Shlédli jsme i komentovanou výstavu betlémů. 

      Následovala svačina, teplý čaj a horká čokoláda, předávání a rozbalování dárků … Když jsme vyšli z budovy muzea a nakoukli do basiliky sv. Prokopa, na nádvoří zámku jsme zahlédli pózujícího „soba“. Na snímcích se nedá přehlédnout … Na Karlově náměstí jsme krátce obešli stánky a vydali se do židovské čtvrti. Malebné uličky nás dovedly až k Zadní synagoze, kde nám slečna průvodkyně poutavě vyprávěla o životě a zvycích lidí a modelu židovského ghetta. Nejvíce nás zaujalo její vyprávění v domě Seligmanna Bauera…

      Vlak nás zavezl zpět do Jihlavy a my si po vystoupení popřáli krásné Vánoce a vše dobré do nového roku 2019. 

042.jpg

048.jpg

050.jpg

052.jpg

058.jpg

068.jpg

070.jpg

078.jpg

 

 

                 V letošním školním roce jsme se "přehoupli" na 2. stupeň. Jsme šesťáky, máme za sebou první čtvrtletí. Museli jsme si zvyknout na požadavky různých učitelů, na nový přístup a stále častěji jsme vedeni k zodpovědnosti za to jak píšeme, jak se připravujeme na vyučování, jak se k sobě i k druhým chováme, jak si "užíváme" přestávky apod. Máme za sebou Adaptační kurz na Čeřínku, někteří z nás reprezentovali školu za mladší žáky ve sportovních soutěžích. Na obrázcích jsou některé naše výrobky z pracovních činností.

Začíná ADVENTNÍ ČAS. Těšíme se na Vánoce, někteří na výlet a sportovní fandění při MS ve florbale v Praze 5. 12. 2018. 21. 12. 2018 pojedeme se třídou na exkurzi do Třebíče...  Nejenom povinnosti, ale i zábava. Stále se můžeme na něco těšit. 

 Zpracovala: Mgr. Lenka Nixová, TU

 

 

 128.jpg

142.jpg

144.jpg