Tel.: 567 563 570

Fulltextové vyhledávání

Vážení rodiče, milé žákyně a milí žáci,

vítám Vás na stránkách třídy 7. A a přeji úspěšný školní rok 2017/2018!

Mgr. Karolína Rychlá 

 

 

5.A                                             2015/2016

Vítejte na stránkách naší třídy!

9. 4. 2016

Tak jsme konečně přivítali jaro. A to nejen kalendářně, ale opravdu jsme si užili prvních krásných slunečných dní. Pomalu tak vstupujeme do závěrečného čtvrtletí letošního školního roku.

Chtěla bych všechny děti moc pochválit za přípravu nádherné jarní výzdoby v naší třídě. Pojali jsme ji v duchu tradic. Ztvárnili jsme nejznámější pranostiky, které se váží k tomuto období. A protože si ve vlastivědě povídáme o tom, jak vypadaly dřívější zvyky, slavnosti a oděv, vytvořili jsme nádhernou papírovou repliku jihlavského tzv. "pajerského" kroje, ve kterém tu dříve děvčata chodila. Naše holky by se opravdu mohly vrátit do té doby časem, protože krásně zvládly vytvořit i výšivku na šněrovačce.

 trida10.jpg 

 

      trida9.jpg 

trida8.jpg      trida7.jpg 

 

Stěnu s okny jsme pak romanticky věnovali legendární básni Máj, kterou jsme vepsali do srdíček na oknech. A co k máji neodmyslitelně patří je samozřejmě rozkvetlý strom...

trida6.jpg

Co se týká učiva, věnujeme se nejvíce čtvrtletnímu opakování a děti "pilují" známky. V českém jazyce probíráme jednotlivě slovní druhy - nyní nás čekají číslovky. Důležité je neustále opakovat pravopis přídavných jmen. Je to pro děti nová látka, kterou potřebují neustále upevňovat. V matematice se věnujeme tělesům a jejich prostorovému znázorňování na papír. V přírodovědě si povídáme o tom, jak třídit tu spoustu živých organismů, kterou na naší planetě máme a brzy nás čeká velká kapitola o lidském těle. Ve vlastivědě dějepisné jsme se dostali ke kapitole Národní obrození a v zeměpisné části cestujeme po evropských státech.

Minulý týden proběhlo třídní kolo pěvecké soutěže, kterého se zúčastnili všichni přítomní žáci. Bez výjimky to zvládli dobře - všichni se poprali s trémou a svoji písničku zazpívali. Nejlépe se dařilo a do školního kola postupují: Jakub Hlávka, Terka Valová a Adéla Havlíčková. Gratulujeme! Školní kolo proběhne již tuto středu 13. 4. 2016.

Také jsme si spolu užili výpravu na zimní stadion. Všechny děti si podle mého názoru bruslení skvěle užily. Dokonce se hrálo i na Rybičky.... :-)

brusle1.jpg  brusle2.jpg  brusle3.jpg brusle4.jpg  brusle ryb.jpg

brusle spol.jpg

Přeji všem hodně úspěchu při čtvrtletních pracích, a jasnou mysl a štěstí těm, co se chystají k přijímacím zkouškám!

Kateřina Slavětínská

 

 

27.2.2016

První měsíc druhého pololetí pomalu předává vládu následujícímu březnu. Tentokrát byl únor opravdu krátký, ačkoliv má letos 29 dní. Měli jsme v něm totiž jarní prázdniny. Přesto jsme toho spoustu stihli!

Naší cestou časem jsme zabloudili mezi námořníky, piráty a objevitele. Zdá se, že by mohlo být tak šestnácté století. V matematice jsme díky našim skvělým znalostem geometrie dokázali na nekompletním nákresu francouzského pobřeží určit místo, kde je ukryt poklad. Také jsme si zkusili rýsovat nejen na papír, ale i velkým kružítkem na tabuli.

WP_006807.jpg WP_006811.jpg

 Na moři je pro všechny velmi důležitou stavbou maják. Ve dvojicích jsme se stali architekty a z papírů a špejlí vyrobili model majáku.

WP_006818.jpg WP_006820.jpg WP_006824.jpg

WP_006886.jpg       WP_006885.jpgWP_006884.jpg

Magistrát města Jihlavy vyhlásil výtvarnou soutěž s názvem Krásy jihlavských parků. Po napínavém demokratickém hlasování se stal nejoblíbenějším parkem 5.A park Gustava Mahlera. V jedno téměř jarní pondělí jsme vyrazili připravit si náčrty pro naše budoucí malířská díla.

WP_006853.jpg WP_006861.jpg

WP_006865.jpg WP_006866.jpg

WP_006857.jpg WP_006856.jpg

Únor je měsíc, kdy se slaví svátek svatého Valentýna. Povídali jsme si o historii tohoto svátku a vyrobili nezbytnou valentýnku. 

WP_006680.jpg WP_006688.jpg

V českém jazyce se zabýváme novou látkou - pravopisem přídavných jmen. Je opravdu důležité procvičovat i doma. V čem ale (tak trošku tématicky) "plaveme", jsou vyjmenovaná slova. Co se neprocvičuje, to se rychleji zapomíná. Proto je nyní budeme procvičovat téměř denně kratičkým diktátem na slovní spojení, která jsou nastříhaná v krabičce. Takže si děti svůj diktát vždy vylosují :-).

V čítance jsme objevili báseň Polednice, kterou humorně přebásnil pan Jiří Suchý. Přečetli jsme si tedy i klasickou verzi od pana Erbena. Obě básně jsme si pak zahráli.

 WP_006830.jpg  WP_006848.jpg

Ve vlastivědě zeměpisné putujeme našimi sousedními státy, v dějepise jsme v období Marie Terezie a jejího syna.

V přírodovědě jsme se seznámili s jednotlivými podnebnými pásy a čeká nás podmořský život.

Také byla vedením školy vyhlášena soutěž o nejhezčí jarní výzdobu třídy. Následující hodiny výtvarné výchovy a pracovních činností proto budou z velké části věnovány snaze o co nejlepší umístění v této soutěži! :-)

Kdo by si myslel, že následující fotka je momentkou z vyučovací hodiny, byl by na omylu. Tento "sen každého dozoru" je focen uprostřed velké přestávky, a to co děti natolik zaujalo, byla zapeklitá úloha z geometrie :-))

WP_006878.jpg

Přeji příjemné předjaří.

Kateřina Slavětínská

 

24.1.2016

"....Čas letí jako bláznivý..." Tak tato slova z písničky pana Gotta mi zazněla v hlavě, když jsem si uvědomila, že v tomto týdnu už budeme rozdávat pololetní vysvědčení!

Děti se po vánočním odpočinku musely rychle aklimatizovat na vysoké pracovní tempo, protože se psaly čtvrtletní testy a uzavíraly známky. Myslím si, že všichni žáci mohou být s uplynulým pololetím spokojeni. Pokud se z některého předmětu nakonec objevila horší známka, než by si přáli, je to pořád jenom známka. A tu je navíc možné během následujících měsíců vylepšit:-)

 

V našem putování časem jsme se dostali k jakési univerzitě na přelomu 19. a 20. století a jsme zvědavi, která slavná osobnost tam na nás čeká a sdělí nám svá moudrá slova.

V této době jsme si všimli velmi nápadné a krásné módy. Co nás zaujalo nejvíc, byly klobouky. Všichni lidé nosí téměř neustále něco na hlavě! Zkoušeli jsme si tedy zahrát na módní návrháře. Každý si nejdříve nakreslil, a následně i vyrobil takovou pokrývku hlavy, která vyjadřovala jeho osobnost. Za krásných tónů dobové hudby jsme si užili malou módní přehlídku.

Snímek3.JPGSnímek2.JPG

Snímek1.JPGSnímek4.JPG

Ve čtvrtek si tedy rozdáme pololetní vysvědčení a v pátek nás čeká zasloužený den volna - pololetní prázdniny. Načerpejte nové síly!

 

Pěkné dny :-)

Kateřina Slavětínská

 

 

 

 3.1. 2016

Milí žáci, vážení rodiče. Ráda bych Vám touto cestou popřála jenom to nejlepší do právě načatého roku 2016. Z toho roku loňského si s sebou vezměte všechno dobré. Nepříjemnosti, nezdary a jiné ošklivé vzpomínky však neodhazujte...naopak! Převlečte je do kabátu zkušenosti a stanou se Vám skvělými rádci!

 

Poslední měsíc roku 2015 byl velmi náročný díky přípravě našeho velkolepého představení. Jsem moc ráda, že se všechna ta dřina nakonec vyplatila a děti mohly vidět radost, kterou vykouzlily na tvářích rodičů, příbuzných, ale i učitelů a žáků celé naší školy.

Ač se mi to zdálo v tom shonu nemožné, podařilo se nám ve třídě nakonec i ozdobit stromeček a tak vánoční besídka proběhla v té správné vánoční atmosféře. Děti k sobě byly velmi štědré, každý pod stromečkem nějaký ten dáreček objevil. 

      

     

Doufám, že jste prožili Vánoce v klidu, míru a pohodě, jak se na tyto svátky sluší a patří. Těším se na zítřejší první školní den v lavicích!

Kateřina Slavětínská

 

 

 

 

29.11.2015

Krásnou první adventní neděli!

Jak jsme si s dětmi v pátek četly, přišel k nám čas adventní, čas přípravy na to možná nejhezčí období roku. Blíží se Vánoce. Na věnci v mnoha domácnostech právě svítí první svíčka, o které jsme se v páteční hodině čtení dozvěděli, že se jí říká Naděje.

Přípravy na Vánoce u nás ve třídě jsou už ale dávno v plném proudu. Divadelní představení na besídku trénujeme pilně a svědomitě, herci se učí texty, muzikanti cvičí koledy a zbytek týmu připravuje kulisy, se kterými nám už pomáhají i někteří rodiče:-) Věřím, že výsledek bude stát určitě za to! 

Ačkoliv nám v minulém týdnu s drobným zpožděním konečně dorazil svatý Martin s bílým koněm, naplánované úklidové práce kolem naší školy nemohl ohrozit. Listí sice bylo poměrně přimrzlé, přesto jsme ho shrabali plné pytle. A teď ať už si klidně sněží....

I když svědomitě připravujeme divadlo, učivo nezanedbáváme. V českém jazyce zjišťujeme, jak správně psát předpony a předložky s,z. Není to učivo lehké, ale umíme si ho různě spestřit...nebo zpestřit??? :-)

V matematice písemně dělíme jednociferným číslem a chystáme se na čísla dvojciferná. Poslední test děti zvládly výborně, jsou to šikuly.

V přírodovědě jsme otevřeli velké téma vesmír. Začínáme Sluncem a dozvídáme se o něm spoustu zajímavých věcí. Ve vlastivědě si děti zahrály na badatele a zjišťovaly z různých zdrojů co nejvíce informací o J. A. Komenském. Touto významnou osobností se ještě nějaký čas budeme zabývat, protože si to bezesporu zaslouží.

Zítra (pondělí 30.11.) u nás ve třídě proběhne hodinový program jihlavského Centra pro rodinu věnovaný právě adventní době. S lidmi z této organizace mám zkušenosti z loňského roku, kdy dětem moc pěkně povídali o Velikonocích a tradicích s nimi spjatými. Proto se na jejich zítřejší akci velmi těším a doufám, že děti načerpají přinejmenším vánoční atmosféru.

Do nadcházejícího období přeji pohodu, klid a dobrou náladu...

Kateřina Slavětínská

 

 

 

 

15.11. 2015

První čtvrtletí tohoto školního roku končí a myslím si, že pro naši třídu úspěšně. Završili jsme ho ve velkém stylu výletem do našeho krásného hlavního města. Exkurze do Prahy proběhla 10. listopadu a užili jsme si ji společně s V.B a paní učitelkou Korandovou. O velmi zajímavý a zábavný výklad se postaral pan průvodce Petr z cestovní agentury Úsměv.

       

Čeká nás zkrácený školní týden, v úterý je státní svátek Den boje za svobodu a demokracii. Připomínáme si ho ve dnech, kdy se bohužel opět musí za svobodu začít bojovat...

Přeji všem klidné dny.

Kateřina Slavětínská

 

 

1.11. 2015

 

 

Máme za sebou podzimní prázdniny a já doufám, že jste si všichni do sytosti užili volných a někdy i velmi slunečných dní. My jsme měli poněkud nestandardní režim už ve škole před prázdninami.

V úterý proběhla čtenářská burza, která ale ještě není u konce. Děti představovaly ostatním knihy, které doma přečetly. Každý má kartičku, kam si dělá poznámky a vybírá, kterou z knih by si na "burze" koupil.

V pondělí jsme v tělocvičně měli dva šikovné pány muzikanty, kteří vedli hudebně- sociální program pro děti. Byly jsme tam naráz čtyři třídy, ale naprosto všichni si zahráli na některý z mnoha nástrojů, které pánové přinesli. Většinou to byly nástroje perkusní - různé bubínky, tamburíny, triangly, bonga... a spoustu dalších. Dětem se program líbil, muzicírovaly s nadšením.

V pátek nám skončila egyptská etapa. Dorazili jsme do pyramidy, kde nás přivítala svým moudrým citátem samotná Kleopatra. Museli jsme však být náležitě upravení, aby jsme nebudili podezření... Použili jsme tedy vlastnoručně vyrobené nákrčníky a další ozdoby.

 

      

Do kterého období se chystáme nyní? Otevřela se nám cesta do období francouzsky pojmenovaném jako La Belle Epoque, česky Krásná doba. Která že doba by se dala považovat napříč dějinami za tak krásnou, aby se to odrazilo i v jejím názvu? 

Stroj času je opravdu velmi porouchaný, a proto nás od starého Egypta neposlal jen o pár let dál, jak jsme očekávali. Přenesl nás na přelom 19. a 20. století, kdy bylo ve světě opravdu krásně. Věda a technika vzkvétala, dařilo se umělcům, lidé se prostě měli velmi dobře. Nikoho by snad tehdy ani nenapadlo, jak blízko je ke světové válce...

Konkrétní učivo. V českém jazyce probíráme zdvojené souhlásky. Čekají nás takové oříšky jako například: deník x denní, raný x ranný. Ve čtení využíváme čítanku, knihu Petry Braunové Ztraceni v čase, ale používáme i články z časopisů, kde vyhledáváme důležité informace.


  

V matematice jsme psali test na velká čísla, který dopadl velmi pěkně. Nyní se v hodinách věnujeme projektu, který zároveň propojuje matematiku i vlastivědné učivo o naší republice a situace ze života. Děti jsou rozděleny do skupin  a počítají, kolik kilometrů vlastně stráví na cestách takový český hokejista. A abychom nezůstávali pouze v rovině teoretické, počítáme cesty konkrétně našemu jihlavskému hokejovému týmu Dukla Jihlava.

 

  

Skupiny mají k dispozici slepou mapu ČR, kam zakreslily jednotlivé týmy první hokejové ligy, dále mají autoatlasy, pomocí kterých plánují trasu a počítají kilometry. vypisují jednotlivá města, přes která jejich trasa vede. Myslím, že děti projekt baví, dokáží ve skupinkách spolupracovat, snaží se i dělit si úkoly.

 

V přírodovědě probíráme elektrickou energii, druhy elektráren a bavíme se o obnovitelných a neobnovitelných zdrojích.

V hudební výchově už máme skvěle natrénovanou píseň Nilský Krokodýl i na metalofony. Mám velkou radost, když děti donesou spolužákům ukázat nástroj, na který hrají. Nejdřív nám zahrál Matěj Roubal na klarinet a minule to byl Martin Bojanovský na trubku. 

 

Ve čtvrtek 5.11. 2015 proběhnou třídní schůzky. Sejdeme se v 17:00 v naší třídě - V.A (2. patro dveře č. 21). Moc se těším na viděnou!

Kateřina Slavětínská

 

 

 

 

19.10. 2015

Náš stroj času nás v říjnu poslal na cestu do dávného Egypta. Děti jsou velmi šikovné a za výjimečné výkony získávají stříbrňáky, které jim pomáhají při dosažení cíle. V pyramidě na nás čeká slavná egyptská osobnost. Do konce nám zbývají už jen čtyři krůčky a v pátek proběhne Velký egyptský den. Děti si v pracovních činnostech vyráběly nákrčníky a další ozdoby dávných faraonů. Svůj kostým mohou doplnit na páteční vyučování i  něčím z domova.

A jak se daří v učivu? 

Český jazyk se věnuje slovotvornému rozboru. Nezjišťujeme už, z čeho je slovo postaveno, ale snažíme se přijít na jeho původ. Zde se dětem daří. Každý týden procvičujeme diktáty. Shoda přísudku s podmětem a vyjmenovaná slova - to jsou stále největší kameny úrazu.

V matematice jsme se věnovali sčítání a odčítání velkých čísel. Ve středu si děti napíší na tuto látku test.

        

Vlastivěda zeměpisná nás zaměstnává stále naší republikou, opakujeme si hymnu. V dějepise jsme se dostali k událostem Třicetileté války a životu v tehdejší době.

V přírodopise stále zkoumáme a poznáváme nerosty a horniny. Probrali jsme nerudní suroviny a rudy.

V hudební výchově jsme se pustili do opakování not a to velmi příjemným způsobem. Děti mají xylofony (zvonkohry) a díky nim si každou notu mohou zahrát. Lépe si je pak fixují a také je to mnohem víc baví.

Ve výtvarné výchově jsme se zapojili do tvorby vánočních přání pro charitativní organizaci Stonožka.

Každý týden si také v rámci přírodovědy povídáme o nějaké aktuální pranostice. Vždy se pak snažíme nějakým způsobem (který často vymyslí samy děti) dokázat, jestli daná pranostika v letošním roce platí. Děti krásně spolupracují, posílají mi na mail fotky přírody, měří teplotu...zkrátka vše, co je potřeba.

Také bych je ráda pochválila za naše úterní Aktuality. Zde si v rámci slohového učiva trénují mluvený projev, vystupování před publikem, získávají přehled o aktuálním dění, často vzniká i diskuze. Každý týden má tedy jeden žák za úkol připravit si pro třídu takové "zprávy", které pak přednese jako v televizi. Dětem se daří, oceňuji jejich přípravu.

Kateřina Slavětínská

 

 

 

4.10.2015

První měsíc školy utekl opravdu jako voda a máme tu říjen. V tomto týdnu jsme si užili první volný den díky pondělnímu státnímu svátku. 

A co všechno jsme za ten měsíc zvládli? V českém jazyce samozřejmě neustále opakujeme pravopis formou diktátů, ale i doplňovacích cvičení. Bohužel, některým stále dělají velké potíže vyjmenovaná slova, což je učivo probírané ve třetí třídě. Jsem přesvědčená, že by dětem prospělo, kdyby více četly. A to nejen kvůli kvalitě čtení samotného, ale i proto, že častěji uvidí různé gramatické jevy, zafixují si je, a budou proto méně chybovat. Opakujeme stavbu slova a rozlišujeme slova příbuzná.

V matematice jsme probírali v posledních dnech přednost početních operací - tedy že v složeném příkladu nejdříve počítáme to, co je v závorce, následně násobení,  dělení, sčítání,a odčítání. Důležité je, aby děti počítaly postupně a každý krok pečlivě psaly do sešitu. Pokud pak  vidím v testu, že mají správně alespoň postup, když už ne výsledek, dostanou alespoň část bodů z příkladu.

V přírodovědě se zabýváme nerudními surovinami - mluvili jsme hlavně o pískovci, vápenci, žule.

V dějepisné vlastivědě jsme psali opakovací test a v následujícím týdnu se začneme dozvídat, jak to vypadalo v 16.století. Ve vlastivědě zeměpisné se stále zabýváme naší vlastí a krajem.

Ve VV jsme se nechali inspirovat přírodovědou a malovali jsme strom, který je rozdělen do čtyř ročních období.

  

Pěkný týden všem!

Kateřina  Slavětínská

 

 

20.9.2015

 

První týdny nového školního roku jsou za námi a my jsme zvládli spoustu věcí! Děti vyrobily obrovskou mapu, kam si nakreslily svojí osadu. Tu si "vytvořily" na místě, kde stojí naše škola, nicméně v dobách, než se tu usídlili první lidé. 

  

Naše třída je tedy teď takovou osadou ztracenou v čase. Když však spolu lidé tráví čas, je důležité, aby mezi sebou dodržovali určitá pravidla. Na těch jsme tedy také pilně pracovali.

 

V hodinách čtení jsme se pustili do napínavého příběhu o páťákovi Martinovi z knihy Petry Braunové s názvem Ztraceni v čase. Třeba nám kniha napoví, jak se dostat zpět do naší doby. 

Děti budou samozřejmě číst i knihy podle svého výběru a zapisovat si je během roku do čtenářských deníků. Za přečtenou knihu pak dostanou paprsek, který si budou moci připevnit ke svému Čtenářskému sluníčku, které už má každý na své skříňce. Jsem zvědavá, čí sluníčko bude svítit nejjasněji...:-)

      

Co dále jsme dělali v rámci hodin? Samozřejmě je potřeba zopakovat vše, co by mohly dětské hlavičky přes prázdniny zapomenout, aby bylo možné bez problémů navázat s novým učivem. V českém jazyce tedy opakujeme samozřejmě pravopis, nyní se zaměřujeme převážně na vyjmenovaná slova. Tento týden nás čekají slovesa a kategorie, které u nich určujeme.

V matematice se zabýváme číslem a číslicí- číselnými řády, porovnávání čísel a v pátek jsme se pustili do zaokrouhlování.

V přírodovědě máme jasno v tom, že příroda se dělí na živou a neživou. Teď se budeme několik měsíců podrobněji zabývat právě tou neživou částí.

Ve vlastivědě dějepisné opravdu pečlivě opakujeme české dějiny od prvních Slovanů až po Habsburky, kterými děti končily ve čtvrté třídě. V zeměpisné části se  věnujeme tomu, co si pamatují o své vlasti.

Ve výtvarné výchově a pracovních činnostech děti vytvořily "časoprostor", kterým se prý přesunuly do minulosti. Stroj času se nachází pravděpodobně ve skále, kterou si vyrobily na svou mapu.

  

Začali jsme naše společné roční putování a jsem přesvědčená, že ho úspěšně dokončíme.

Krásný týden!

Kateřina Slavětínská

 

 

 

 5.9.2015

Vážení rodiče, milé děti. Vítám všechny v novém školním roce.Těším se na spolupráci a hlavně na nové zážitky!

Čeká nás celoroční hra, ve které budeme cestovat v čase. Děti se dnešním dnem ocitly kdesi v minulosti uprostřed neprostupných lesů, kde si začaly budovat osadu. Návrat do přítomnosti zřejmě nebude úplně jednoduchý...

 

Hodně štěstí a úspěchu do školního roku 2015/2016 přeje

Kateřina Slavětínská

 

 

 

 

 

4.A - Mgr. Miroslava Novotná                    Školní rok 2014/2015

 

Dobrý den, vážení rodiče, milí žáci, vítejte na stránkách naší třídy.

 

 

 

Vážení rodiče, moc Vám děkuji  za spolupráci a do dalších let přeji hodně štěstí, zdraví a radosti ze svých dětí.

 

Vám, milé děti, přeji úspěšnou cestu za poznáním a hlavně hezké prázdniny plné sluníčka, dobré pohody a zajímavých zážitků.

                                                                                                         MN

 

 

                                                                                                                 

 

 

 

...a ještě pár foteček z minulých let

 

 

17. 6. Den s Policií ČR na letišti Henčov 

V rámci dopoledního programu na letišti Henčov jsme měli možnost zhlédnout zajímavé ukázky činnosti složek integrovaného záchranného systému. Svoji techniku, výstroj a výzbroj představili policisté, hasiči, zdravotníci a armáda. 

 

 

 

16. 6. školní výlet Orlická přehrada - projížďka lodí, prohlídka hradu Zvíkov, okolí zámku Orlík

 

Navštívili jsme krásný středověký hrad Zvíkov, pak nás čekala projížďka po Orlické přehradě a

procházka parkem zámku Orlík. Počasí nám přálo, výlet se vydařil.  

 

 

 

9. 6. Do lesa s lesníkem - projekt 

 

 

5. 6. výukový program Dravci a sovy

 

 

 

3. a 4. 6. Doba hradů a rytířů - knihovna Bedřichov

 

 

 

2. 6. návštěva MUZEA VYSOČINY JIHLAVA - děti zhlédly aktuální výstavy a expozice a při tom pěkně si zopakovaly učivo vlastivědy a přírodovědy

 

V úterý 19. 5. jsme jeli na exkurzi do Poděbrad a Ostré nad Labem - Botanicus. 

 

 

 

Ve dnech 20. 5. - 22. 5. se uskuteční soutěž ve sběru papíru.

 

 

Ve čtvrtek 14. 5. půjdeme na koncert S písničkou kolem světa do Domu filharmonie.

Děti po koncertě napsaly:

 

Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí o hudbě.

Nejvíc se mi líbila písnička z Irska a z Francie.

Hudebníci hráli na housle, flétnu, violoncello, klarinet a klavír.

Zazpívali jsme i my - znali jsme některé písničky z hudební výchovy.

Naučili jsme se tancovat mazurku.

Povídali jsme si o tom, kdo vyrobil první housle.

Zkoušeli jsme dirigovat.

Bylo to moc pěkné. Líbilo se mi, jak nám povídali o různých zemích světa.

Koncert se mi moc líbil, byl zajímavý a zábavný.

 

 

 

 

 

 

 

          Přeji Vám všem veselé Velikonoce. MN                                          

                    

 

                                

 

 

                              

                          Duben - měsíc bezpečnosti

 

 

                                  

 

Mezinárodní matematická soutěž Klokan - kategorie Klokánek

Nejúspěšnější řešitelé z naší třídy: Tobiáš Pecha, Adéla Nevrklová, Adéla Moláková

 

 

 

 

Na konci února jsme měli velice milou návštěvu z Centra pro rodinu. Povídali jsme si o velikonočních tradicích, ale i o tom, co Velikonocům předchází, o mezilidských vztazích a pěkném chování.

Na závěr si děti do darovaného květináčku zasely semínka fazolí - už nám z nich vyrašily rostlinky.

 

 

 

V tělocviku jsme bruslili na zimáčku. 

 

 

Vzpomínka na naše zimní výtvarničení

 

 

 

Ve školním kole recitační soutěže uspěla Zuzka Dubová, obsadila 3. místo. Gratuluji a děkuji všem za přípravu na soutěž.

 

 

 

 

Plavecký výcvik jsme zakončili závody.

 

                               

 

 

V přírodovědě žáci vyhledávali a zpracovávali informace na zadané téma z oblasti živé přírody. Výsledky práce pak prezentovali před ostatními. 

Chválím všechny za výbornou práci a dobré nápady!

 

                    

                  

                  

         Holky vyrobily hnízdo -  i s ptačími obyvateli.

 

 

 

Příští týden se více soustředíme na bezpečnost silničního provozu.

V úterý 20. 1. budeme mít besedu s policií a ve středu 21. 1. půjdeme na dopravní hřiště.

Tentokrát nebudeme jezdit na kolech, proběhne pouze teoretická výuka v učebně.

S sebou 2 jízdenky MHD (nebo průkaz) a přezuvky.

Odchod od školy v 7:35.

Do školy: VLA + ČJ (učebnice + PS) + AJ.

 

 

 

 

KRÁSNÁ ZIMNÍ VYCHÁZKA

 

Konečně napadl běloučký sníh, slunce svítilo ....

 

   Společnými silami jsme vyšlapali 4.

 

 Podle buzoly jsme určili světové strany - tam je sever.

 

 

 

  Jak jsme se to učili?

 

Zvířátkům jsme pod smrček položili nějaké dobroty.

 

 

 S velkou radostí jsme si postavili sněhuláky.

Který je nejhezčí?

 

 

 

 

 

 

Přejeme příjemné prožití vánočních svátků, v novém roce hodně štěstí, lásky, pevné zdraví a dobrou náladu.                                                                                              

holky, kluci a p. třídní učitelka

 

 

 

Před Vánoci

 

Vánoční besídka

Vánoční besídku jsme si užili. Zpívali jsme koledy spolu s Martinem, který krásně hrál na trubku.

Vyzkoušeli jsme svoji šikovnost a postřeh při různých hrách, moc jsme si pochutnali na

vánočním cukroví od maminek a vynikajících dortících, které přinesly Deniska a Verunka.

Potěšily nás milé dárečky.

 

 

V pátek 19. 12. budeme mít besídku. Vyučování končí v 11:40. 

Obědy ve školní jídelně se vydávají do 12:30.

 

 

 

 

 

Milé děti, připomínám, že na začátku ledna budete prezentovat další vybranou přečtenou knížku.

 

 

 

 

 

                                                                   Vánoční dekorace od Natky 

                            

                                                                                                                        Tento zajímavý stromek přinesla Terka Ve.          

 

 

       Adventní věnce vyrobily:            Leonka                                                     a Adélka H.                                              

 

 

 

 

Vytváříme myšlenkové mapy

 

 

 

 

 

 

 Na dopravním hřišti         ...a pěkně podle předpisů :-)

 

                        

 

                               

                     

 

   

Učíme se v knihovně

 

 

 

 

Naše podzimní tvoření

 

 

                                           

 

 

 

27. a 29. 10. PODZIMNÍ PRÁZDNINY 

 

 

Plavání

Ve čtvrtek 20. listopadu 2014 zahájíme plavecký výcvik (na bazénu E. Rošického , celkem 10 dvouhodinových lekcí).

Cena 500 Kč. Podrobnější info si děti zapsaly do "papírové" ŽK.

 

 

Zahájení činnosti kroužků - pondělí 29. 9. 2014

  

 

Toulky jihlavskou minulostí  - bylo to zajímavé setkání s historií Jihlavy, děti se dozvěděly mnoho nového.

 

                

               

 

Toulky jihlavskou minulostí, tentokrát v kostele Nanebevzetí Panny Marie

 

V úterý 23. 9. navštívíme kostel Nanebevzetí Panny Marie. Děti se seznámí s historií kostela a minoritského kláštera,

s osobností sv. Františka z Assisi a se základy křesťanství.

Program bude doplněn úkoly k tématu a malým tvořením.

Začátek v 10 hodin, délka cca 50 minut, cena 30 Kč (bude hrazeno z přeplatku za PS).

Náročnost a srozumitelnost programu je přizpůsobena věku dětí.

S sebou 2 jízdenky nebo průkaz MHD.

 

 

Elektronická žákovská knížka - dne 16. 9. předány přihlašovací údaje

 

 

Drobná změna pátečního rozvrhu - od 12.9. do 14. 11.           ČJ   TV   AJ   M   ČJ

 

 

 

 

 Naše putování po Hornické naučné stezce 9. 9. 2014 

 

 

 

 

2. 9. - výuka do 11:15

Od 3. 9. bude probíhat výuka dle rozvrhu.

 

 

 

 

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Přeji vám všem hezké prázdniny! MN

 

OBLASTNÍ GALERIE VYSOČINY - SENO, SLÁMA 24. 6. 2014

 

 

PEDAGOGICKÉ ODPOLEDNE 12. 6. 2014

 

 

ŠKOLNÍ VÝLET NA PERNŠTEJN 10. 6.2014

 

 

 

 

V pondělí 2. 6. 2014 se fotíme - třídní foto.

 

Chválím děti za vzornou účast na školní akademii. Vám, rodiče, děkuji za ochotu a spolupráci. MN

 

ŠKOLNÍ AKADEMIE

 

Jste srdečně zváni na školní akademii, která se uskuteční ve čtvrtek  

22. května 2014 v Divadle Na Kopečku. První představení začíná v 16 hodin, druhé

v 17:30 hodin.  Žáci naší školy pod vedením p. učitelek si připravili pestrý program.

Vstupné dobrovolné.

 

 

 

 

Kluci z naší třídy přispěli k získání 3.místa v okresním kole fotbalové soutěže. Zaslouží si pochvalu!

 

 

 

 

 ŠKOLNÍ EXKURZE HULICE- VČELÍ SVĚT  29. 4. 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŠKOLNÍ KOLO PĚVECKÉ SOUTĚŽE

 

V kategorii žáků 2. a 3. ročníků zvítězila naše Terezka Valová. Blahopřejeme.

 

 

 

 

 

ŘEDITELSKÉ VOLNO -  2. a 9. května

 

SBĚR PAPÍRU 

Od pondělí 5. května 2014 do středy 7. května 2014 proběhne na naší škole tradiční soutěž ve sběru papíru.

Podrobnosti na ZÁKLADNÍ ŠKOLA AKTUÁLNĚ.

 

TŘÍDNÍ SCHŮZKA - čtvrtek 10. 4. v 17 hodin

 

SBĚR POMERANČOVÉ KŮRY

Od února až do konce kalendářního roku sbíráme na naší škole usušenou a zváženou pomerančovou kůru.

Všichni sběrači budou odměněni.

 

POMOC SAMUELOVI  - sběrem víček z PET lahví pomůžeme dobré věci

 

PEDAGOGICKÉ ODPOLEDNE  -  čtvrtek 16. 1. od 15 do 17 hodin

 

 Příjemné prožití vánočních svátků, hodně štěstí, zdraví, lásky a dobré pohody v novém roce přeje Mirka Novotná

 

TĚŠÍME SE NA VÁNOCE

 


 

 

FOTOGRAFOVÁNÍ DĚTÍ  -  v pátek 29. 11.

 

P. fotografka připraví vánočně laděnou fotosadu, tu si dle vašeho zájmu buď ponecháte

(za cenu uvedenou na sadě), nebo vrátíte zpět.

 

 

PLAVECKÝ VÝCVIK

 

V pátek 8. 11. proběhnou poslední dvě lekce školního plavání ve 3. ročníku.

Od pondělí 11. 11. se budeme učit podle nového rozvrhu.

 

 

TŘÍDNÍ SCHŮZKA

 

Ve středu 13. 11. od 17 hodin se koná třídní schůzka.

 

 

 

TOULKY JIHLAVSKOU MINULOSTÍ

 

28. 11. půjdeme do kostela sv. Jana Křtitele na Jánském kopečku.

Děti se seznámí s významem Jánského kostela pro vznik Jihlavy

a s osobností sv. Jana Křtitele. Program je doplněn úkoly k tématu 

a malým tvořením.

Akci připravilo Centrum pro rodinu Vysočina.

 

 

 

Pro vzpomínku pár fotek z předchozích ročníků.

 

 

NAŠE PODZIMNÍ TVOŘENÍ

 

 

 

 

 

NAUČNÁ HORNICKÁ STEZKA

 

Dne 14. 10. jsme prošli část Naučné hornické stezky. Počasí nám přálo.

S historií našeho města a s pozorováním přírody v okolí vrchu Rudný

budeme pokračovat na jaře.

 

 

 

 

 

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

 

Ve středu 16. 10. navštívíme městskou knihovnu. Čekají na nás literární 

soutěže.