Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

ZŠ Kollárova > Aktuálně > ŘEDITELSKÉ VOLNO

ŘEDITELSKÉ VOLNODatum konání:
25.9.2020

VÁŽENÍ RODIČE A ŽÁCI,

NA ZÁKLADĚ DOPORUČENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ A PO DOMLUVĚ SE ZŘIZOVATELEM ŠKOLY VYHLAŠUJI NA PÁTEK 25.9.2020 Z DŮVODU ZHORŠUJÍCÍ SE EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACE ŘEDITELSKÉ VOLNO.

V tento den se nebude vařit (obědy budou automaticky odhlášeny) a v provozu nebude ani školní družina.


Komentáře


 • 22. 9. 2020 11:53
  Jan Křepel
  Nesmyslné ředitelské volno 25.9.2020

  Dobrý den.
  Neschopného člověka udělají ministrem zdravotnictví a hned první den ve funkci vymyslí totální hovadinu, jako by děti nebyli doma dostatečně dlouho v období březen - červen. Z obyčejné chřipky se celý stát, sedmý měsíc za sebou, totálně zbláznil, a odnáší to rodiče dětí a hlavně děti samotné. Od kdy bude následovat úplné zavření škol, hned od 1.10.2020?? Je mi z toho všeho akorát zle, a už vůbec nechápu, z jakého důvodu vůbec nařizujete jakési ředitelské volno, když důvod "zhoršující se epiemiologicka situace" je pouhý výmysl všech odpovědných lidí.
  Situace je horší, než bývala za proklínaných "komunistů", a nezbývá jen doufat, že po volbách se k moci dostanou rozumnější lidé, kteří v celé republice udělají pořádek.
  Křepel Jan


 • 22. 9. 2020 12:14
  Veronika
  Re: Nesmyslné ředitelské volno 25.9.2020

  Dobrý den, přesně s vámi souhlasím! Už mě tato situace nebaví, samé nesmysly!
  Dělají z toho jak kdyby to byl mor..


 • 22. 9. 2020 14:46
  Lenka
  Re: Nesmyslné ředitelské volno 25.9.2020

  Dobrý den,
  mně překvapila rychlost, s jakou pan ředitel vyhlásil ředitelské volno. Žádné porady nebo řádné zvážení všech pro a proti, jen slepé následování nesmyslných vyjádření naší nekompetentní a nezodpovědné vlády. Skoro mi přijde, že se ze světa vytratil selský rozum.
  Děkuji za otevření očí a ztrátu veškerých iluzí o tom, že naše školství přecejen za něco stojí.


 • 22. 9. 2020 16:07
  Pavel
  Re: Nesmyslné ředitelské volno 25.9.2020

  Dobrý den,
  musim jen souhlasit, bohužel o zdraví rozhodují politici a né doktoři.
  Proč neposlechneme onkology, lékařské kapacity, ředitele nemocnic?
  Nutit děti sedět při výuce v rouskach může nařídit jen v.l
  Mrzí mě jak se k tomu ZŠ postavila. Já v patek volno nemám.


 • 22. 9. 2020 17:13
  Tomáš Zeman
  Reakce na komentáře

  Vážení komentující,
  Doba je opravdu složitá a podle mne již neexistuje žádné opatření, které by se líbilo všem. Ujišťuji Vás, že jsme to právě my učitelé, kteří nechceme zavření škol. Myslím si, že osobní kontakt je věc nenahraditelná. Můžeme se snažit použít nejmodernější techniku pro distanční výuku, ale ta stejně nenahradí ten léty prověřený vztah mezi učitelem a dítětem. Osobně obdivuji své kolegy, že vydrží ne nosit roušku, ale vydrží učit s rouškou. S rouškou, která vyřadí důležitou mimiku obličeje. S rouškou, přes kterou mluví nahlas ve třídě třeba šest vyučovacích hodin a k tomu drží dozory na chodbách. Kdo to nezkusil, tak nepochopí, jak je to náročné. Proč to všechno píši? Abych ukázal, že jsme ochotni udělat hodně pro to, abychom zase nebyli pouze "odesílači" úkolů do uzavřených domácností.
  Ředitelské volno. Ano - bylo to dnes rychlé rozhodování. Ministr - člověk, který nás provedl první vlnou Covidu, doporučil ke zlepšení situace "obětovat" jeden školní den. Možná šance, jak nezavřít část nebo celou školu na delší čas. Následovala rychlá porada na vedení školy, přišlo doporučení ze strany zřizovatele - Magistrátu města Jihlavy, přišla domluva o jednotnosti na jihlavských školách. Následovalo vyhlášení volna.
  Proč tak rychle? Abychom měli co nejvíce času dostat informaci mezi všechny zainteresované, abyste právě vy rodiče měli co nejvíce času na zařizování případného hlídání na pátek pro své děti, abychom v kuchyni dokázali zastavit objednané zboží na vaření cca 1100 porcí plánovaných obědů na pátek. Jsou prostě chvíle, kdy není na co čekat.
  Přejme si společně, aby se již situace hlavně uklidnila. Abychom měli klid a čas na společnou práci. Abychom mohli zase důvěřovat jeden druhému.
  Tomáš Zeman - ředitel školy