Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

ZŠ Kollárova > Aktuálně > UZAVŘENÍ ŠKOLY OD 14.10.2020

UZAVŘENÍ ŠKOLY OD 14.10.2020Datum konání:
14.10.2020

Vážení rodiče a žáci,

Uzavření školy

Oznamuji Vám, že na základě usnesení Vlády České republiky budou od 14.10. do 1.11.2020 uzavřené základní školy. Zastaven je i provoz školní družiny. Děti od středy přecházejí na distanční vzdělávání dle pokynů, které jste obdrželi prostřednictvím el. ŽK.

Informace ohledně stravování

V odlišném režimu je provoz školní jídelny. Konkrétně – na středu 14.10. si mohou děti nebo jejich rodiče vyzvednout přihlášený oběd. Vyzvednout znamená, že mohou děti či rodinní příslušníci přijít s jídlonosičem nebo mohou oběd sníst děti přímo ve školní jídelně. A to v době od 11:30 hod. do 12:30 hod. Na ostatní dny mají všechny děti oběd automaticky odhlášený. Pokud byste měli i v dalších dnech uzavírky školy zájem o stravování ve školní jídelně, můžete si obědy znovu přihlásit – nejpozději však do středy 14.10. do 14:00 hod. Po tomto termínu již nebude možné obědy přihlásit (v týdnu od 19.10. do 23.10. budeme vařit pouze chod č.1).  I pro tyto dny bude platit, že si v době od 11:30 hod. do 12:30 hod. bude moci dítě sníst oběd přímo v jídelně nebo si jej odnést domů. Vstup do školní jídelny bude umožněn pouze bočním vchodem ve spojovací chodbě. Vpouštět děti bude dozor, žákovské čipy budou na vstup nefunkční.

Doporučení

Prosím zvažte, zda je vhodné při uzavření školy posílat děti do školy na oběd. Z našeho pohledu je to v dané situaci z hygienických důvodů nevhodné.

Potvrzení na ošetřovné

Do této chvíle žádný z příslušných orgánů nevydal jasná pravidla pro vystavení potvrzení o ošetřovném dítěte. Bylo mi pouze doporučeno, abychom sledovali stránky www.cssz.cz , kde by se měly v nejbližší době zveřejnit příslušné formuláře a pokyny. Pravděpodobně se bude jednat pouze o čestné prohlášení rodiče, které nebude škola potvrzovat.

Škola pro zabezpečení nezbytné péče

Zároveň Vám oznamuji, že základní školou v Jihlavě, která bude určena pro zabezpečení nezbytné péče o děti zaměstnanců klíčových složek pro zabezpečení zdravotní péče a bezpečnosti v území (např. bezpečnostní sbory, obecní policie, poskytovatelé zdravotních služeb, orgány ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil) je ZŠ Jihlava, E. Rošického 2. Všechny pokyny včetně formulářů k přihlašování žáků jsou na jejich webových stránkách http://www.zsrosi.cz/ .