Tel.: 567 563 570

Fulltextové vyhledávání

 

Vítám Vás na stránkách třídy  I. C

AKTUALIZOVÁNO 16. 10. 2018 v 20:30

Vážení rodiče,

nacházíte se na webových stránkách 1. C, které, jak doufám, vám rodičům pomohou sledovat školní dění naší třídy. Budu sem průběžně zapisovat aktuality, o kterých byste měli vědět.

Také sem každý pátek (nejpozději v sobotu dopoledne) zapíši, kam jsme PŘESNĚ s učivem v učebnicích dorazili, což velmi pomůže dětem, které byly nemocné. Předem vám rodičům děkuji za to, že pomůžete svým dětem zameškané učivo se doučit a dopsat. Prosím, nedělejte žádná cvičení dopředu.

Také rodiče pomalejších žáků si zde mohou ověřit, zda jejich dítě má skutečně dopsaná všechna probraná cvičení.

Všem prvňáčkům přeji úspěšný start v první třídě. JP

Čerstvé aktuality:

       Ve středu 17. 10. budou dětem rozdány fotografie. Cena setu stojí 120 Kč. Fotky si prohlédněte a rozhodněte se, zda je vůbec chcete. (Pokud budete chtít nějaké doobjednat, dejte mi prosím vědět.) Pokud se Vám fotky nelíbí, tak je v sáčku vraťte po dítěti zpět. Pokud je chcete zakoupit, pošlete po dítěti 120 Kč a fotky si již ponechejte u sebe.

Vážení rodiče, naše škola se zapojila do akce věnované 100. výročí založení samostatné československé republiky. V čem naše zapojení se do akce spočívá? Přihlásili jsme naši školu do akce s českou vlajkou, kterou pořádá agentura Dobrý den v Pelhřimově. Cílem akce je výroba a instalace co možná největšího počtu českých vlajek, jako symbolů naší republiky. Akce se týká celé školy a každý žák se tak bude podílet na výzdobě vskutku vlastenecké. Ve středu bude úkolem Vašich dětí výroba českých vlajek. Vlajky děti vyrobí z barevného papíru, který jednoduše nalepí na čtvrtku A4. V pátek 19. 10. VV nebude.

 • Bylo by potřeba, aby každý žáček doma každý den četl. Písmenka přibývají a je třeba tréninku. Úplně bude stačit 10 minut denně. Ke čtení využívejte pracovní sešit KOČIČKA A PEJSEK vždy tam, kde jsme s učivem skončili. Děkuji všem za spolupráci.
 • V pátek 5. 10. jsem pro děti zakoupila tyto pomůcky: plastové psaníčko s drukem, do kterého si budeme ukládat vybarvovánkykaždému červený košíček/tácek do školní lavice a=59,- Kč(budeme si do něj ukládat rozpracované vybarvovánky, vizitku, podepsané lepidlo /pokud ho Vaše dítě nemá podepsané, prosím, podepište mu ho/, kartičky a další pomůcky). Každý pátek paní uklizečka tyto tácky položí na desku lavice a prostor v lavici dětem vytře. Ještě budu dětem z třídního fondu (vybíraných 200 Kč) platit další díly pracovních sešitů do M a písanky. Netuším, kolik to bude peněz (každý rok je to bohužel dražší a dražší). Pokud by mi peníze nestačily, musela bych poměrnou část dovybrat.
 • Již umíme psát jedničky, dvojky a trojky. Prosím, trénujte jejich psaní doma třeba na stírací tabulce. Jedničky píšeme takto: nejdříve zobáček směrem nahoru, potom stáhneme dolů. Asi polovina dětí ji píše zespodu nahoru, což je špatně. Nespokojte se pouze s tím, jak číslice vypadá, ale sledujte i správný tah. Neučte děti psát čtyřku dopředu. Tvar tiskací čtyřky je jiný než čtyřka psací, až tam dorazíme, tak to dětem vysvětlím.
 • Přesto, že jsem prosila o podepsání všech pomůcek, skoro všechny fixy jsem musela dětem osobně podepsat a stírací tabulku má podepsanou také málokdo. Dnes jsem zjistila, že soused v lavici omylem tabulku sebral, a protože nebyla podepsaná, měl prostě dvě. Těžko dokazovat, čí je tabulka, když jsou všechny stejné a skoro žádná podepsaná...Těm  rodičům, kteří dětem podepsali, moc děkuji.
 • Prosím, podepište dětem i cvičky.
 • Dnes jsem 20 minut ve výtvarné výchově podepisovala dětem štětec, paletu a temperové barvy. Škoda, že je děti neměly podepsané již z domu, mohli bychom více malovat. Moc velké díky té trošce rodičů, kteří svým dětem pomůcky podepsali. Pokud Vaše dítě nemá podepsané další štětce, plastelínu aj., nachystejte jim doma lepičky se jmény, ať si je ve škole na školní pomůcky nalepí. (Další příklad: Dnes se dvě holčičky dohadovaly, čí je zelená progreska. Bohužel, progreska nebyla podepsaná, tak jsem je nomohla rozsoudit. Nevyčítejte svým dětem, že pastelky a pregresy ztrácí, pokud jste je nepodepsali.)Výtvarnou výchovu jsem tedy musela protáhnout do další hodiny, budu muset příští či další týden si tento čas vrátit, nestihli bychom učivo z ČJ.
 • Z třídního fondu jsem minulý týden zakoupila oranžové papírové desky pro zakládání popsaných pracovních listů( a=4,50) V pátek 5. 10. jsem pro děti ještě zakoupila plastové psaníčko s drukem (a=8 Kč), do kterého si budeme ukládat vybarvovánky, každému červený košíček/tácek do školní lavice a=59,- Kč (budeme si do něj ukládat rozpracované vybarvovánky, vizitku, podepsané lepidlo //pokud ho Vaše dítě nemá podepsané, prosím, podepište mu ho//,kartičky a další pomůcky). Každý pátek paní uklizečka při úklidu tyto tácky položí na desku lavice a prostor v lavici dětem vytře. Ještě budu dětem z třídního fondu (vybíraných 200 Kč) platit další díly pracovních sešitů do M a písanky. Netuším, kolik to bude peněz (každý rok je to bohužel dražší a dražší). Pokud by mi peníze nestačily, musela bych poměrnou část dovybrat.
 • POSTUP, JAK SE UČÍME ČÍST: Prosím, neveďte děti ke slabikování. Genetická metoda je jiná. Při čtení rozkládáme slova pouze na HLÁSKY (písmena). Např: slovo PEPA čteme po písmenkách tj. P, E, P, A (pak říci dohromady PEPA). Analýza a syntéza slov.     A trénujeme na hře NA MIMOZEMŠŤANY. Já říkám slova po písmenkách (klidně i ta, co jsme ještě nebrali, u ústního podání je to jedno) a dítě zkouší odhalit slovo (já říkám písmena K,O,B,E,R,E,C - dítě řekne KOBEREC).POZOR, také můžeme obráceně. Já řeknu KALENDÁŘ a dítě říká K, A, L, E, N, D, Á, Ř.
 • DIKTÁTY zatím samozřejmě diktuji po písmenkách. :-) Nejdříve sice řeknu celé slovo, ale to pak rozložíme na písmenka. (Např. řeknu "PEPA", děti píšeme P, E, P, A. Přečteme PEPA.)
 • Kroužky již zahájily svou činnost od 1. října. Dodržte prosím platbu 600 Kč do 26. 10., raději dříve.
  Nebojte, příslušní učitelé daných kroužků si Vaše dítě z družiny vyzvedne a za pomoci paních vychovatelek dohlédneme, aby na kroužky děti nezapomínaly.
 • Ve středu 3. října proběhlo fotografování prvňáčků. Fotografie budou za 14 dní ode dne focení.

 

 • Stále platné informace: Chci poprosit o trpělivost a toleranci při přesazování. Přesazuji na začátku roku v 1. třídě často. Důvodem je vychytat tu správnou optimální sestavu, kde vedle sebe nebudou sedět ti úplně nejlepší kamarádi (ve výuce si povídají a ruší sebe i všechny okolo:-) Také ale nechci, aby vedle sebe seděli dva, kteří se vůbec nemusí a mohlo by to vnést nechuť chodit do školy, to bych opravdu nerada.
 • Vážení rodiče, před výukou v době od 7:40 - 7:55 mám na starost prodej pečiva u stánku ADÉLKA, a proto se vám nemohu věnovat, omlouvám se. Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat, neváhejte mě kontaktovat přes email pokorna@zskol.ji.cz nebo se za mnou zastavte před prodejem či po školní výuce.
 • Již postupně zapisuji do el.ŽK známky. Zatím dávám pouze jedničky. :-) Pokud práce není na jedničku, tak zapíši "X". V el.ŽK se toto hodnocení objeví jako písmeno X - to znamená nehodnoceno. Písmeno A - znamená absence.

V TÝDNU OD 8. 10. DO 12. 10. JSME PROBRALI TOTO UČIVO:

ČESKÝ JAZYK:

učebnice čtení UČÍME SE ČÍST: (do knihy nepíšeme) po str. 14

pracovní sešit UČÍME SE ČÍST (s dětmi jsme mu dali název PEJSEK A KOČIČKA podle obrázkku na titulní stránce):                     po str. 29 (z této strany pouze cv.1)                                                                                          

KRESEBNÉ UVOLŇOVACÍ CVIKY pro prvňáčky (říkáme mu MAŠINKA): po str. 29

MATEMATIKA:

velká MATEMATIKA 1. DÍL: po str. 21 (z této strany pouze cv. 1, 2, 3, 4)

malá M = PROCVIČOVACÍ SEŠIT Z MATEMATIKY 1. DÍL: po str. 7

PRVOUKA:

JÁ A MŮJ SVĚT pracovní učebnice: po str. 13

TĚLESNÁ VÝCHOVA: opičí překážková dráha

HUDEBNÍ VÝCHOVA:  nácvik písně Za tou naší stodoličkou

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:  obtisky podzimních listů - zavařili jsme je do sklenice :-)

PRACOVNÍ ČINNOSTI: podzimní skřítek Medulajda - sestavení podzimních listů, jejich přilepení

 

UKÁZKA VÝKRESŮ A VÝROBKŮ Z HODIN VÝTVARNÉ VÝCHOVY A PRACOVNÍCH ČINNOSTÍ:

5. 10. VV - Výzdoba desek vlastním obrázkem

IMG_20181015_232032[1].jpg

3. 10. PČ - třídní pravidla - výzdoba

IMG_20181011_072547.jpg

26. 9. VV - deštník - zapouštění vodových barev do vlhkého podkladu

IMG_20180926_122019[1].jpgIMG_20180926_121940[1].jpg

14. 9. VV - slunečnice - malba vodovými barvami

IMG_20180919_122357.jpgIMG_20180919_122417.jpg

12. 9. PČ - vějíř - skládání z papíru

IMG_20180919_122329.jpg

7. 9. VV - sluníčko - kresba voskovými pastely - téma: jak jsem prožil léto

IMG_20180919_122318.jpg