Název projektu: Šablony JAK ZŠ Jihlava, Kollárova
Registrační číslo: CZ.02.02.XX/00/22_002/0005803
Financování projektu: podpořeno z Operačního programu Jan Ámos Komenský
Doba realizace: 1.9.2023 – 31.12.2025
Projekt je zaměřen na kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně sociální a profesní rozvoj pracovníků ve vzdělávání
Specifické cíle projektu:
Název šablony / aktivity |
Cíl aktivity |
Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání ZŠ |
Podpořit profesní růst pracovníků ve vzdělávání ZŠ pomocí dlouhodobého vzdělávání a průběžného sebevzdělávání. |
Školní asistent ZŠ |
Cílem této aktivity je poskytnout personální podporu – školního asistenta základním školám. Aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména žákům ohroženým školním neúspěchem. |
Název projektu: Učební pomůcky pro rozvoj informatického myšlení a digitální kompetence
3.1. Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace
Doba realizace projektu: 1. 1. 2022 – 31. 12. 2022
V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.
Název projektu: Prevence digitální propasti
3.1. Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace
Doba realizace projektu: 1. 1. 2022 – 31. 12. 2025
V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.
Název projektu: Šablony III ZŠ Kollárova Jihlava
Registrační číslo projektu: CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0020582
Financování projektu: Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.
Doba realizace projektu: 1. 9. 2021 – 31. 8. 2023
Aktivity projektu: školní asistent, doučování žáků, kluby pro žáky, projektové dny pro žáky a setkání s rodiči
Projektem podporujeme žáky ohrožené školním neúspěchem. Všichni žáci mají možnost navštěvovat doučování a účastnit se projektových aktivit. Pro rodiče žáků připravíme osvětová setkání.
Název projektu: Šablony II - ZŠ Kollárova Jihlava
Registrační číslo projektu: CZ.02.3.X/0.0/0.0/18_063/0014042
Financování projektu: Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.
Doba realizace projektu: 1. 9. 2019 – 31. 8. 2021
Projekt je zaměřen na personální podporu, osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání žáků, podporu extrakurikulárních rozvojových aktivit a spolupráci s rodiči žáků.
V rámci projektu škola zaměstnává školního asistenta, nabízí aktivity doučování a školních klubů a další rozvojové aktivity pro učitele i žáky.
Název projektu: Šablony - ZŠ Kollárova
Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0005805
Financování projektu: Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.
Doba realizace projektu: 1. 9. 2017 – 30. 8. 2019
Projekt je zaměřen na jedno z kombinaci následujících témat: osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání dětí a žáků, usnadnění přechodu dětí z mateřské školy do základní školy, podpora extrakurikulárních aktivit, spolupráce s rodiči dětí a žáků.
PROJEKT „Otevřená škola“, CZ.1.07/1.1.00/46.0005
Název operačního programu: Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Doba trvání projektu: Květen 2014 – červen 2015.
Příjemce projektu: Statutární město Jihlava
Partner projektu: Společnost pro kvalitu školy, o.s. Ostrava
Statutární město Jihlava získalo dotaci z Operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost a spolu s partnerem projektu Společnost pro kvalitu školy Ostrava, o.s. realizuje projekt z oblasti inkluzivního vzdělávání, ve kterém budou podpořeni žáci ohrožení školním neúspěchem nebo předčasným odchodem ze školy, vzdělávání učitelů v oblastech souvisejících s podporou těchto žáků, výměna zkušeností mezi 30 zapojenými základními školami z obce s rozšířenou působností Jihlava a podpora spolupráce základních škol a jejich zřizovatelů.
Grantový program na podporu rozvoje ICT v Kraji Vysočina
Titul A: Webové stránky
Zahájení projektu: 01.07.2013
Ukončení projektu: 18.10.2013
Celkové náklady projektu: 24 200,- Kč
Spoluúčast žadatele: 14 520,- Kč
Výše dotace: 9 680,- Kč
Popis projektu:
Náplní projektu je komplexní vytvoření nových stránek školy, které budou splňovat nejpřísnější současná kritéria pro tuto oblast. Přínosem projektu bude zlepšení informovanosti nejširší veřejnosti o činnosti školy. Dále bude umožněno, aby každý učitel - díky redakčnímu způsobu - aktualizoval konkrétní část webu a tím se zaručila nejenom vyšší frekvence změny obsahu, ale i širší spektrum zveřejňovaných informací a zajímavostí. Velký klad vidíme v možnosti zpětné vazby mezi školou a uživateli stránek. To bude probíhat formou anket či dotazníků. Dále si slibujeme od této změny další způsob, jak se otevřít nejenom rodičům, dětem či potencionálním zájemcům o vzdělávání u nás, ale i široké veřejnosti.
Výstup projektu:
Nové webové stránky školy - www.zskol.ji.cz
Název projektu: Moderní škola Jihlava, Kollárova
Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3755
Číslo smlouvy: 6547/21/7.1.4/2012
Datum zahájení realizace projektu: 20.08.2012
Datum ukončení realizace projektu: 19.02.2015
Celková výše finanční podpory: 1 833 999,00 Kč
Název projektu: Zlepšování podmínek pro výuku a praktických dovedností žáků základních škol města Jihlavy v přírodovědných a technicky zaměřených předmětech
Reg.č.projektu: CZ.1.07/1.1.36/02.0016
Doba trvání projektu: 1.4.2013 – 31.12.2014
Žadatel: Statutární město Jihlava IČ: 00286010
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR
Popis projektu:
Projekt je zaměřen na zvýšení kvality a efektivity vzdělávání žáků 10 ZŠ zřízených statutárním městem Jihlava (žadatelem) v přírodovědných a technicky založených předmětech (chemie, fyzika, přírodopis) a v environmentální výchově prostřednictvím podpory praktických a ověřovacích aktivit žáků.
Cíl projektu:
Dosažení pozitivního přístupu k dalšímu vzdělávání v oblasti přírodních věd a technických disciplín zejména u žáků, kteří vykazují výsledky průměrné či podprůměrné, a zároveň zvýšení kvality vzdělávání žáků jako celku s případným využitím v jejich profesní orientaci. Pochopení a praktické dovednosti získané v přírodovědných .a technických předmětech jsou vítanou oporou a východiskem pro výuku odborných předmětů. Zvýšeny budou také kompetence učitelů těchto předmětů. V souladu s RVP budou vyvinuty výukové materiály pro pedagogy, realizovaná pracovní setkání. Projekt bude realizován žadatelem a partnerem Společnost pro kvalitu školy,o.s.
Podrobnější informace a plakát k projektu
Naše škola realizuje projekt s podporou ESF a státního rozpočtu ČR. Zde je uvedeno jeho přesné znění.
Zde jsou k dispozici veškeré informace o projektu včetně výstupů
Cílem projektu je:
Naše škola je zapojena do projektu POLITEIA, který usiluje o celkové demokratické klima školy. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem.
Projekt se zabývá začleněním systému LogIT do výuky přírodovědných předmětů (fyzika, chemie, biologie, ekologie) a také jeho využitím ve volitelném předmětu informatika a praktických činnostech na ZŠ
Cílem projektu je přiblížit dětem dřevo jako zajímavý materiál, rozvíjet úctu k němu, porozumět využití dřeva, zažít dřevo při práci a to vše spojit při realizaci vlastního miniprojektu o dřevě a se dřevem na vaší škole. Nový projekt navazuje na již několik let probíhající úspěšný projekt Les ve škole - škola v lese. Projekt je zaměřen na přímý kontakt dětí se dřevem – poznání kvality a užití dřeva v našem životě, na drobnou práci se dřevem a na nalezení vztahu ke dřevu jako k zdravému a člověku blízkému materiálu a trvale obnovitelnému zdroji.
Projekt se zabývá ucelenou podporou školních vzdělávacích programů (ŠVP) škol, které chtějí integrovat do své výuky témata ekonomické gramotnosti.
Projekt zaměřený na vzájemné hospitace. Probíhal od listopadu 2006 do června 2008.