Drobečková navigace

ZŠ Kollárova > Stránky tříd > 8.B - Mgr. J. Vencovská

1.2.2024

Bruslení na náměstí

Ač nám zrovna v tento den trochu poprchávalo, tak jsme se rozhodli vyrazit na brusle. Počasí nám náladu nezkazilo, většina těch, kteří na bruslích stáli poprvé se to krásně naučilo a v průběhu krasojízdy se k nám připojil i pan učitel Fiala. Ten i obětavě zalehl na mokrý led. Přesvědčte se sami, jak nám to všem slušelo.

brusle2.jpg

 

6.10.2023

Přespávání ve škole

6.10 jsme opět přespali ve škole. Akci jsme si všichni moc užili, obzvláště proto, že nám pan učitel Fiala přichystal ukázku ohňové show, kdy si sami děti mohli "sáhnout" na oheň.

IMG_20231006_193136.jpg

12.5.-13.5.2023

Přespávání ve škole

V pátek 12.5. jsme se sešli v odpoledních hodinách ve škole, abychom spolu přenocovali ve škole. Bohužel nám pár děvčat onemocnělo, takže byla chlapecká převaha. Nicméně si myslím, že společné opékání buřtů, schovku po škole a večerní řádění si všichni užili i tak. Přesvědčte se sami z fotek nejen z večera, ale také při probouzení. Úklid byl rychlý a velice účinný ;)

IMG_20230512_225832.jpgIMG_20230512_222751.jpg

IMG_20230512_222833.jpgIMG_20230513_060617.jpg

Rozvrh hodin 7.B

rozvrh.jpg


rozvrh 5.B 20-21.jpgVÍTEJTE MEZI SUPERHRDINY 5.B

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ A NORMÁLNÍ ROK 2021

 

s betlémem.jpg

PŘEJÍ SUPERHRDINOVÉ Z 5.B :-)

 

 

 

10. 10. 2020

učivo 5.10. - 9. 10. :

ČJ

Slovo a jeho stavba - kořen, předpona, přípona, koncovka

 uč. do str. 17
  Upevňujeme: shodu přísudku s podmětem  
  Opakujeme vyjmenovaná slova  
     
Vl Kraj Vysočina - shrnutí, opakování  
  Česká republika - úvod  uč. str. 35
Energetické suroviny  uč. str. 17 - 19
  Elektrická energie, elektrárny, vodič x nevodič  
Aj Slavětínská lekce 1 C - numbers 0 - 100  
  slovíčka lekce 1D  

 Děti vytvořily ve třech skupinkách nádherné mapy našeho okresu a k nim přidaly popisy míst, která v něm znají.

Místa okresu JIhlava.jpg

29. 9. 2020

učivo 29. 9. - 2. 10. :

ČJ

Shoda přísudku s podmětem

 
  Větné vzorce  
  Slohové učivo: vypravování  
  Opakování z učebnice uč. do str. 13
Vl Okres Jihlava - tvorba mapy  
  Kraj Vysočina  uč. str. 24
Nerudní suroviny  uč. str.12-15
  Rudy  
Aj Slavětínská lekce 1 C  
  neurčitý člen  

 

učivo 14. 9. - 24. 9. :

ČJ

Shoda přísudku s podmětem

 
  Věta jednoduchá, souvětí, větné vzorce  
  Psaní čárek v souvětí  
  Opakování z učebnice uč. do str. 9
Vl Kraje ČR  
  Krsaj Vysočina  
Dělení přírody  
  Neživá příroda, nerosty a minerály  
Aj Slavětínská lekce 1 A, B  
  neurčitý člen  

 

11. 9. 2020

učivo tohoto týdne:

ČJ

Základní skladební dvojice - urči přísudek a podmět ve větě, graficky znázorni (přísudek podtrhni vlnovkou, podmět rovnou čarou).

 
  Mateřský jazyk uč. str 3, 4
  Opakování uč. str. 5
Vl Místo, které jsem navštívil/a o prázdninách pracovní list
  + prezentace ostatním  
Kvíz na opakování ze 4. třídy  
  Člověk v přírodě uč. str. 8
Aj Introduction, představení učebnice  

Prosím, aby si děti přinesly do Pč na pondělí 14. 9. jehlu a nit.

Slavětínská

 

9. 9. 2020

Dobrý den, od zítřejšího dne platí povinnost nosit roušku v uzavřených prostorách. Mimo třídu tedy budeme muset nosit roušky i ve škole. Prosím, aby ji děti všechny měly.

Děkuji, Slavětínská

 

Vážení rodiče,

vítám Vás i děti do nového školního roku 2020/ 2021.

Vzhledem k současné epidemiologické situaci jsme se hned první den věnovali tomu, jak bude vyučování v následujících týdnech vypadat. Děti byly poučeny o důsledném dodržování obecných hygienických pravidel, používání dezinfekce při vstupu do školy, jídelny a po použití toalety. Pro žáky platí zákaz osobních návštěv v jiných třídách, zákaz sdílení osobních věcí (svačina, oblečení, pomůcky). Děti by mezi sebou měly dodržovat přiměřené odstupy (tzn. například o přestávkách na sebe navzájem nesahat, nepošťuchovat se, neobjímat atd.). 

Školou je zajištěn intenzivnější úklid a dezinfekce místností a nábytku, pravidelné a časté větrání. Nepoužíváme ručníky, na záchodech jsou osoušeče, ve třídě papírové utěrky.

Platí ZÁKAZ VSTUPU do školy s příznaky nemoci Covid-19. Pokud se takové dítě ve třídě objeví, musíme ho oddělit od třídy a ihned upozornit rodiče, aby si ho odvedli.Proto prosím opravdu pečlivě zvažte, zda dítě byť i s lehčími příznaky do školy pošlete.

Každé dítě musí mít v aktovce z preventivních důvodů jednu roušku. Nosit ji nemusí (ale také může, podle vlastního uvážení). 

Prosím, aby rodiče z hygienických a preventivních důvodů nevstupovali do budovy školy, pokud to nebude nezbytně nutné, popřípadě po předchozí domluvě s vyučujícím.

Děkuji, že budete respektovat nastavená opatření a doufám v klidný průběh letošního školního roku. :-)

K.S.

1. týden čas s sebou
út 1. 9.  8:00 - 9:40 přezuvky - šatní skříňky zůstávají stejné
st 2. 9.  8:00 - 11: 40 penál, pití, svačina - tvorba třídních pravidel, shrnutí distanční výuky, děti si mohou nosit pomůcky do VV
čt 3. 9.  dle rozvrhu vybírání učebnic ze 4. ročníku - prosím prohlédnout, případně vygumovat a slepit
pá 4. 9. dle rozvrhu rozdávání učebnic do 5. ročníku

 

 

rozvrh 5.B 20-21.jpg

 

 ___________________________________________________________________

2019/2020

 

harry rozvrh 4.b.jpgSTRANKY NADPIS.jpg

23. 6. 2020

Pěkný den, 

školní rok se nám chýlí ke konci a protože byl velmi neobvyklý, chtěla bych děti poprosit, aby svou práci v posledních čtyřech měsících alespoň krátce zhodnotily. Stačí odpovědět na pár otázek v online formuláři. Předem moc děkuji a těším se na společné předávání vysvědčení!

formulář zde: Hodnocení dálkové výuky

K.S.

2. 6. 2020

Pěkný den,

opět všem děkuji za odevzdané práce našeho "relaxačního" pátého projektu. Jak už jsem slíbila včera při online výuce, dnes zadávám projekt finální. Je to práce opět převážně z vlastivědy, kde se kromě historie Lucemburků podíváte i na naše místní památky a vyzkoušíte si vytvořit model stavby. Tento projekt je  časově náročnější, proto termín k odevzdání bude středa 17. 6.

Doufám, že si práci užijete. K.S.

zadání projektu: VELKÝ PROJEKT 6.pdf

 

 

30. 5. 2020

Fotky z projektu "Hádej, kdo jsem aneb V kůži Přemyslovců"

Snímek1.JPG

Snímek2.JPG

Snímek3.JPG

Snímek4.JPG

Snímek5.JPG

Snímek6.JPG

Snímek7.JPG

Snímek8.JPG

25. 5. 2020

Dobrý den.

Znovu děkuji všem, kteří odeslali Velký projekt 4 a hlavně za pěkné fotky do kvízu.

Zatím jsem vždy témata projektů střídala mezi přírodovědou a vlastivědou. Učivo do přírodovědy máme ale narozdíl od toho vlastivědného nyní v podstatě probrané. Abychom se tedy hned zase nepouštěli do historie, rozhodla jsem se vložit takový oddychovější projekt, kde děti propojí učivo slohu, literatury, samozřejmě české gramatiky, a hudební a výtvarné výchovy.

Tento projekt by všechny děti měly zvládnout opravdu naprosto samy - není potřeba nic tisknout, nahrávat, složitě vyhledávat informace apod. Stačí opravdu dvě čtvrtky a psací potřeby, maximálně možnost vyhledat si slova písničky na internetu (ale protože půjde o jejich oblíbenou písničku, pravděpodobně je budou znát zpaměti).

Foto projektu 5 mi prosím zašlete do příštího pondělí 1. 6. 2020. Pak už děti bude opět čekat vlastivědná práce.

Děkuji za výbornou spolupráci. K.S.

VELKÝ PROJEKT 5.pdf

 

23. 5. 2020

Pěkný den,

díky skvělé práci dětí na čtvrtém projektu se mi podařilo sestavit, podle mého názoru, velmi pěkný kvíz na téma Přemyslovců. Všem opravdu moc děkuji za kreativní práce. Kromě procvičení znalostí o slavném rodu jistě velmi rádi po delší době uvidíte většinu svých (nejen) spolužáků :-) 

Příjemnou zábavu!

Kvíz zde: V kůži Přemyslovců aneb Hádej, kdo jsem?

 

18. 5. 2020

Pěkné pondělí,

už delší dobu pro vás mám připravený diktát, který souvisí s naším aktuálním projektem. Nechtěla jsem ale příběhem našeho "diktátového" Martina ovlivnit příběhy, které vymýšlíte ve vašich pracích. V tuto chvíli už ale předpokládám, že projekt doděláváte, někteří už dokonce i odevzdali. Takže diktát může k vám. S chutí do toho! :-) K. S.

Zvukový diktát: Diktát 4

Pro kontrolu: DIKTÁT 4.pdf

 

13. 5. 2020

Krásný den,

už jste jistě zvědaví, jak dopadl třetí projekt, ve kterém jste podnikli badatelskou výpravu k rybníku a k řece. Podle fotek, vašich projektů, jste si dali na bádání opravdu záležet a snad jste si užili nejen výzkum, ale také krásnou procházku do přírody. Vkládám některé fotky projektů a ještě jednou všem děkuji za práci! K.S.

Snímek5.JPG

Snímek1.JPG

Snímek2.JPG

Snímek4.JPG

s luk.jpg

11. 5. 2020

Pěkný den,

máme tu opět pondělí a s ním zadání druhé části projektu. Doufám, že vás opět bude bavit! Prosím o odevzdání tentokrát do čtvrtka 21. května večer, kdy z vašich fotografií vytvořím kvíz. Kdo tedy do tohoto termínu neodevzdá, nebude jeho foto v kvízu. Bližší informace v zadání :-) K. S.

Velký projekt 4 - druhá část: VELKÝ PROJEKT 4- HÁDEJ, KDO JSEM 

Chválím ty, kteří už vypracovali testík na slovesa. Všichni zvládli víc než polovinu odpovědí správně, většinou dokonce osm až deset. Paráda!

 

8. 5. 2020

Přeji krásný sváteční den,

doufám, že se daří studium rodu Přemyslovců, odhalení nového projektu se blíží! Pokud ale máte chuť a chvilku času, vkládám slibovaný kvíz na slovesa. Opět mi výsledky přijdou automaticky a test můžete splnit kdykoliv, není časově omezen. Přeji hodně štěstí a pěkný slunečný víkend! K.S.

SLOVESA KVÍZ: slovesa

 

5. 5. 2020

Pěkný den,

připravila jsem pro vás prezentaci ke "staro-nové" látce v čj - slovesa. Skoro všechno už by děti měly znát z loňského roku, ale je tam i několik nových termínů. Projděte si ji, zkuste procvičit, brzy připravím kvíz pro kontrolu :-) K.S.

 SLOVESA - VÝKLAD.ppsx

 

4. 5. 2020

Vítám vás v měsíci květnu!

Děkuji všem, kteří mi poslali své přírodovědné projekty. Udělaly mi velkou radost a brzy je tu opět vystavím. Teď už asi čekáte na zadání nového projektu...

Tentokrát bude rozdělen opět do dvou částí. Ta první je taková spíš přípravná, ale jak ví každý správný sportovec, příprava se nesmí podcenit!

VELKÝ PROJEKT 4 - 1.část.pdf

P.S. Zasílání fotek projektů jsem původně zadala jako dobrovolné. Bylo to v době, kdy jsem věřila, že si letos všechny projekty osobně prohlédnu ve škole. Vzhledem k tomu, že klasická povinná docházka už v tomto školním roce nebude, prosím, abyste mi fotografie projektů posílali opravdu všichni. K aktivitě během dálkové výuky se bude částečně přihlížet v závěrečném hodnocení.

 

30. 4. 2020 

Pěkný den!

Na začátku školního roku jsem se těšila, jak si s naším celoročním tématem Harryho Pottera užijeme dnešní čarodějnický den. Bohužel, to nevyšlo. Ale vy si ho jistě dokážete užít i doma s rodiči, stejně jako to má v plánu Martin v dnešním diktátu... :-) K.S.

Zvukový diktát: diktát 3

Pro kontrolu: diktát 3 řešení.pdf

 

 

28. 4. 2020

Přeji pěkný den.

Pro ty z vás, kteří chtějí pokračovat v učebnici angličtiny sedmou lekcí, jsem vytvořila prezentaci o tom, jak se v angličtině určuje čas. Zaměřte se na první část, tam je vysvětleno to, co potřebujete k dané lekci. Zbytek už je pouze rozšiřující učivo pro zvídavé zájemce :-).

TELLING THE TIME.ppsx

Samozřejmě celé učivo probereme ve škole znovu společně.

K.S.

Přidávám obrázky z fotek archeologických lapbooků, které mi od vás přišly... moc pěkné, děkuji!:-)

Snímek4.JPG

Snímek3.JPG

Snímek2.JPG

Snímek1.JPG

 

 

23. 4. 2020

Pěkný slunečný čtvrtek!

Po vypracování náročného archeologickém projektu jste jistě perfektní znalci nejstarších událostí naší země. Pojďte si vyzkoušet, kolik toho znáte. Připravila jsem vám kvíz s otázkami od pravěku až po rozpad Velkomoravské říše. Vaše odpovědi opět uvidím a moc se na těším!

K.S.

Zadání zde: Kvíz - nejstarší dějiny naší země

 

20. 4. 2020

Přeji pěkné pondělí všem!

Archeologický projekt máte za sebou. Většina z vás mi poslala i moc pěkné fotky. Málo platné, stejně se těším, až projekty uvidím "live". Pečlivě si je proto uložte k prvnímu projektu. Nevyhazujte, neztraťte je!!! 

A máme tu projekt číslo 3. Kdo si pustil diktát, tak ho asi nepřekvapí, že se z vás teď na čtrnáct dní stanou přírodovědní badatelé. Doufám, že si projekt užijete! Hodně radosti z práce přeji!  :-)    vlnky.png

ZADÁNÍ NOVÉHO PROJEKTU ZDE: VELKÝ PROJEKT 3.pdf

 

 

P. S. V tomto týdnu ještě očekávejte kvíz z probraných kapitol naší historie (vlastivěda) a také nějakou aktivitu do angličtiny. Samozřejmě dál procvičujte koncovky podstatných jmen a vyjmenovaná slova v jakýchkoliv online cvičeních.

K.S.

 

17. 4. 2020

Krásný den!

Mám tu dnes pro vás další dobrovolný diktát. Těm, kteří si ho napíší, možná bude nápovědou pro to, co vás čeká v následujícím projektu... :-) Na ten se můžete těšit během pondělí.

Zvukový diktát: zvukový diktát 2

Pro kontrolu: diktát 2 - řešení .pdf

Pěkný víkend,

Katka Slavětínská

 

 

13. 4. 2020

Milí žáčci!

Letošní Velikonoce byly poněkud jiné, ale doufám, že jste si v rodinách společně našli způsob, jak si je udělat pěkné. 

Někteří z vás už mi poslali své archeologické lapbooky, někteří jste zkoušeli diktát. Jsou mezi vámi tedy opravdu rychlíci. Samozřejmě ale platí, že čas na projekt máte až do pátku 17.4.

V českém jazyce teď neustále opakujeme (a hlavně tedy vy opakujete) koncovky podstatných jmen. V tom samozřejmě můžete pokračovat. Pomalu se ale přesuneme k dalšímu učivu a tím jsou SLOVESA. Nebojte se, není to zatím nic nového. Vyzkoušejte si tedy takový malý kvíz, co vše si o slovesech pamatujete. Tentokrát mi nemusíte psát, jak se vám dařilo. Do kvízu napíšete své jméno a já výsledky u každého, kdo kvíz vyplní, uvidím na svém počítači. Pokud byste ale cokoliv nechápali, samozřejmě se mi ozvat můžete.

Kvíz na slovesa zde: slovesa opakování

 

Děkuji všem za maily a projekty, postupně samozřejmě každému odepíši!

A na závěr mám pro vás alespoň fotograficky malou velikonoční nadílku! :-)

nadílka.jpg

Mějte se krásně! K.S.

 

 

 

8. 4. 2020

Pěkný den, moji milí žáci!

Už je to hodně dlouho, co jsme si spolu napsali nějaký diktát. Kdo si chcete vyzkoušet, jak se vám daří domácí procvičování vyjmenovaných slov a koncovek podstatných jmen, vezměte si papír, pero a pusťte si následující zvukový soubor. Po dopsání diktátu si můžete z přiloženého dokumentu zkontrolovat, jak jste byli úspěšní. Hodně štěstí! K.S.

Zvukový diktát: zvukový diktát 1

Pro kontrolu: zvukový diktát 1- řešení.pdf

 

2. 4. 2020

Dobré dopoledne, děti,

doufám, že se Vám podařilo vyrobit, či nakreslit vykopaný artefakt. Pokud ho ještě nemáte, tuto další část nového projektu neotvírejte. Přečtěte si ji opravdu až tehdy, když budete mít splněnou část první.

Pro ty, kteří už svou vykopávku mají připravenou, vkládám zadání Velkého projektu 2. Je možná o něco náročnější, než ten předchozí. Máte na jeho vypracování tedy čas do pátku 17. 4. 2020. Kdo bude mít hotovo opět může, ale nemusí poslat foto své práce. Důležité je vzít si ho s sebou do školy.

VELKÝ PROJEKT 2- 2.část.pdf

 

Děti, klidně mi samy pište maily, pokud budete cokoliv potřebovat vědět. A nemusí se to týkat pouze zadaného projektu.

V příštím týdnu sem umístím mnou namluvený diktát pro ty, kteří se budou chtít procvičit.

 

Mějte se hezky!

Katka Slavětínská

 

30. 3. 2020

Milé děti,

ještě jednou vám všem děkuji za krásně zpracované projekty, o víkendu mi přišly ještě nějaké další fotky. Dali jste si na nich všichni opravdu záležet a už se moc těším, až si je společně prohlédneme ve škole.

Váš první projekt se zaměřoval přírodovědným směrem, tak aby to nebylo líto vlastivědě, budeme se jí věnovat v druhém velkém projektu. Ten bude mít dvě části. První část zadávám dnes a je důležité ji splnit do čtvrtečního rána (2. 4.). Bez splněné první části nebude možné se věnovat části druhé! Tak doufám, že se těšíte, a jdeme na to! :-)

VELKÝ PROJEKT 2 - 1. část.pdf

 

27. 3. 2020

Máme tu finální den prvního velkého projektu. Od všech dětí mám zpětnou vazbu, ať už mi poslaly obrázky svých projektů, nebo přímo vlastnoručně psaný mail. Moc vám, děti, děkuji!

Také si hodně z vás vyzkoušelo anglický kvíz Peppa Pig. Protože byl anonymní, nevidím samozřejmě kdo přesně byl jak úspěšný, ale vidím, jak se vám dařilo celkově . A jste moc šikovní. Kvíz si udělalo patnáct dětí a průměrně jste získali 9 bodů z 10 - to je paráda!!!

Většinou jste mi v mailech psali, že se vám daří dobře, někteří si učení doma užívají, ale víc z vás se těší, až zase budeme ve škole. Já tedy také. Také už máte přečtenou každý minimálně jednu knížku. Za to vás moc moc chválím! Pokračujte samozřejmě dál :-)

O víkendu si odpočiňte, běžte alespoň na malou procházku a těšte se na pondělí, kdy na vás bude čekat nový velký projekt!

Vkládám koláž z fotek vašich projektů. je to jen na ukázku, pečlivě si je prohlédneme, přečteme a dále s nimi budeme pracovat společně ve třídě.

Krásný a klidný víkend! K.S.

Snímek1.JPG

Snímek2.JPG

 

23. 3. 2020

pappa.jfifANGLIČTINA PRO RYCHLÍKY. Někteří z vás už mají hotový projekt, tak kdybyste se nudili, připravila jsem pro vás kvíz.

Nejdříve si přečtěte a přeložte otázky, pak si pusťte video, na které je hned na začátku testu odkaz a zkuste odpovědět na otázky. Video si můžete pouštět kolikrát chcete. Je to naše oblíbená Peppa Pig. A protože nám začalo jaro, i tento díl se jmenuje SPRING.

Možná nebudete znát všechna slovíčka, ale pokud se budete pečlivě dívat, určitě si je domyslíte:-)! Jak jste byli úspěšní se vám ukáže, když odpovědi odešlete. Hodně štěstí.

KVÍZ ZDE: https://forms.gle/xqkBvvdeVyBjvM4x6

P.S. Mám zprávu od paní učitelky matematiky, že vám bude úkoly zadávat do Bakalářů!

 

 

20. 3. 2020

 

mail.jpg

Milé děti!       

Tak jak se daří? Jak se cítíte? Už se doma někdo nudí a těší se, až zas bude moct do školy? Nebo vás baví víc studium z domova? A jak jde práce na projektu? Kolik knížek už máte přečteno? Potřebujete s něčím poradit? To jsou všechno věci, které bych moc ráda věděla, a proto ode mě máte na víkend jeden speciální úkol. Pamatujete, jak jsme psali dopisy dětem do Želiva? Tak si to malinko připomeneme. Jenom nebudete potřebovat papír a obálku, ale napíšete mi email - takový dopis v počítači přes internet.
Pokud už máte svůj email, tak asi víte jak na to, pokud ne, požádejte o radu rodiče a pište klidně  z jejich mailové adresy. Email vypadá vlastně stejně jako papírový dopis, jen do něj není potřeba psát datum a místo. Jinak je vše stejné - oslovení, text, podpis. A vaše oblíbené P.S. může být také :-). 

Během víkendu budu pečlivě sledovat svoji mailovou adresu slavetinska@zskol.ji.cz a těšit se na vaše dopisy. A samozřejmě každému odepíšu :-)

Katka Slavětínská                                          

P.S.: Pokud by někdo nestíhal o víkendu, napište hned, jak to půjde!

 

 

16. 3. 2020

ÚKOLY

Rozhodla jsem se dětem zadat jeden velký projekt, který budou zpracovávat následujících čtrnáct dní. Mají tedy dostatek času na to, aby si s ním opravdu "vyhráli". Všechny informace jsou v přiloženém pdf souboru. Tento projekt je povinný. 

VELKÝ PROJEKT.pdf

Dále zasílám odkazy, kde je možné procvičovat učivo. Protože se v současné době může každá rodina nacházet v cela odlišné situaci (zdravotní, pracovní, co se týká přístupu na internet), nechávám intenzitu procvičování na Vás.

WEBOVÉ ODKAZY 4. ROČNÍK.pdf

Jinak, jak už jsem psala dříve, prosím o to, aby děti co nejvíce četly. Samy pro sebe, ale občas je potřeba procvičit i čtení hlasité. Ptejte se dětí, o čem četly, kdo je hlavním hrdinou, jaké má vlastnosti, jak vypadá, kde se příběh odehrává, jaké je roční období, počasí....zkrátka cokoliv Vás napadne. Každou přečtenou knihu si děti zapíší do čtenářského deníku. Minimum je jedna, ale věřím, že jich budou mít více :-).

Přikládám také učivo od paní učitelky na matematiku.

MATEMATIKA 4.B.pdf

V případě nejasností mě kontaktujte mailem slavetinska@zskol.ji.cz

Katka Slavětínská

 

Vážení rodiče, milé děti!

Vítám vás po prázdninách do neobvyklého vyučovacího týdne. V současné chvíli připravuji výukové materiály pro následující dny bez školy. Nechci nikoho nijak zahltit, v českém jazyce budeme primárně opakovat. Hlavní úkol po celou dobu neplánovaného volna bude ale jasný: ČÍST, ČÍST A ČÍST. Teď na to děti budou mít spoustu času. Čtením se dozví mnoho informací a zároveň si fixují velké množství gramatických jevů.

Takže, než pošlu úkoly, otevřít nějakou oblíbenou knihu! :-)

Hlavně hodně zdraví a klidu!

Katka Slavětínská

 

 

6. 3. 2020

Prosím, přes prázdniny procvičujte hlavně koncovky podstatných jmen, hlasité čtení, čtení s porozuměním.

V úterý po prázdninách si děti přinesou min. dva hladké kamínky průměru cca 5 - 8 cm. Budeme na ně ve výtvarné výchově malovat a přidáme se k projektu Putovní kamínky https://www.facebook.com/groups/517793222206342/

Několik fotek z povedeného lyžování:

lyže1.jpg lyže2.jpg lyže3.jpg lyže4.jpg

UČIVO 2. 3. - 6. 3. 2020 učebnice str.
ČJ koncovky podstatných jmen - souhrn  
  komiks - sloh  
ekosystém okolí lidských obydlí  
VL Keltové, příchod Slovanů  
AJ (Slav)
unit 6, weather, listening, songs  
 
M porovnávání čísel do milionu  

 

 

UČIVO 24. 2. - 28.2. 2020 učebnice str.
ČJ koncovky rodu mužského - vzory tvrdé - pán, hrad  
  procvičování rodu ženského a středního  
ekosystém park  
VL Doba kamenná  
AJ (Slav) Unit 6, weather  
M porovnávání čísel do milionu  

  

 

 

Správnou nohou do nového pololetí!

Začali jsme v ČJ probírat koncovky podstatných jmen a je opravdu potřeba, aby je děti procvičovaly!

 V minulém týdnu jsme navštívili slavnostní křest lokomotivy "Dukla"

duk.jpg dukla.jpg dukl.jpg

UČIVO 17. 2. - 21.2. 2020 učebnice str.
ČJ koncovky rodu mužského - vzory tvrdé - pán, hrad  do str. 56 - 58
  procvičování rodu ženského a středního  
živočichové na louce str.49
VL České země v pravěku  str. 5
AJ (Slav) Unit 5, průběhový čas - I´m doing, He/she is doing  do str.17
M porovnávání čísel do milionu  

 

 

 

UČIVO 18. 11. - 29. 11. učebnice str.
ČJ opakování slovních druhů  do str. 36
  čtení s porozuměním  
bezobratlí, ekosystém les, lesní patra do str. 22
VL mapové značky, Povrch ČR  do str.24
AJ (Slav) How to be healthy  do str.17
M písemné odčítání v oboru 0 - 10 000, rovnoběžné přímky  do str.30 (32)